TÜRK P&I SİGORTA’NIN +2,5 DERECE DENİZ BELGESELİ YAYINDA

Geçtiğimiz yıl Marmara Denizi’nde yaşanan müsilajın ardından Türkiye’nin en önemli gündemlerinden bir tanesi denizler ve kirlilik oldu. Yıllardır farkında olmadan hepimizin kirlettiği denizlerimiz, müsilajın gözle görülür şekilde ortaya çıkmasıyla 7’den 70’e önemli bir farkındalık yarattı.
İlk günden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürütmeye başladığı Acil Eylem Planı ile Belediyelerimiz, özel kurumlar ve halkımız elinden geldiğince bu konuyla ilgilenerek önlemler almaya başladı.

Müsilajın nedenleri, artan kirlilik sorunları, bunlara neden olan kaynakları, mücadele yöntemlerini, alınan sonuçları ve hepimize düşen görevlerin konu edildiği; 1. bölümü “Denizin Üstünde”, 2. bölümü “Denizden Uzak”, 3. bölümü “Deniz İçin” olmak üzere 3 bölümden oluşan “+2.5 Derece Deniz Belgeseli” adlı belgesel değerli katılımcıların katkılarıyla ortaya çıkmıştır.

İlay Alpgiray yönetmenliğinde çekilen, 3 bölüm olarak NTV’de yayınlanan +2,5 Derece belgeselini Türk P&I Sigorta Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir