Arif Gürel: “Amacımız Çalışanlar İçin Şartları İyileştirmek”

Türkiye Yat Kaptanları ve Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen Yachting Sector, 2 ile 5 Kasım arasında Bodrum’da gerçekleşti. Etkinliğe katılan Kaptan Arif Gürel aynı zamanda derneğin ikinci Başkanı görevini sürdürüyor. Gürel’den sektöre dair güncel açıklamalar geldi.

Bir Toplum Örgütü Oluşturmaya Çalışıyoruz

“Merhabalar, Ben Arif Gürel. Türkiye Yat Kaptanları Derneği 2. Başkanıyım. Uzun yıllardır derneğimizin içerisinde faaliyetlerde her zaman aktif bulundum, görev aldım. Yine bu Yachting Sector’de de aynı şekilde görevimize devam ediyoruz. Türkiye Yat Kaptanları Derneği’nin çatısı altındaki toplanmış kaptan arkadaşlar, çalışan arkadaşlar, bunları bir araya getirmek amacımız. Daha da ilerisi arkamızda bir toplum örgütünün olmasını yeğliyoruz. Türkiye Yat Kaptanları Derneği bünyesinde çalışan yaklaşık 700-800 üyemiz var. Şu anda bu üyelerimiz içerisinde kaptanlar, denizciler, hostes ve aşçılarımız da dâhil.”

Amacımız Her Şekilde Şartları İyileştirmek

“Amacımız; meslektaşlarımızın daha sağlıklı ortamda çalışmaları, daha sosyal hayattan devamını sağlamaları, patron ilişkilerinin kurmak, iş arayışlarında yardımcı olmak, işlerinde onlara yardım etmek. Yani; hukuksal açıdan bir sıkıntıya düşerse derneğimizin avukatları tarafından yardımcı oluyoruz, bu şekil faaliyetlerde bulunuyoruz. Türkiye Yat Kaptanı Derneği adına bizim daha çok İstanbul esas ana merkezimiz ama  bütün bölgelerde Ege, Akdeniz’de, Karadenizin birçok yerinde temsilciliklerimiz var orada. Bize üye olmak isteyen arkadaşlarımız turkiyeyatkaptanlaridernegi.com’dan bize rahatlıkla ulaşabilirler, üye olabilirler. Online sistemden üye alabiliyoruz. Üyelerimizi çoğaltmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her zaman öncülük yapıyoruz. Bu şekil faaliyetlerde bulunuyoruz.”

Denizlerimizi Korumaya Çalışıyoruz

“Denizlerimizin temizliği açısından, denizlerin sağlığı açısından yapmış olduğum şahsi bir proje vardı. Bu projeyi hayata geçirmek için uğraşıyoruz. Bahsettiğimiz konu atık su. Yani yatlardaki birikmiş atık suları toplamak, onları iç denizlerine körfezlere koylara bırakmamak, evsel atıkları toplayıp ayrıştırmaya yollamak. Yani çok güzel bir değişik projemiz var. Onu da inşallah ileriki zamanda hayata geçireceğiz. Bu tip organizasyonlarda yeni atılım yapan, yeni düşünceleri olan arkadaşların da fikirlerini bekliyoruz, devamlı bir şekilde bize yardımcı olun istiyoruz. Geldikleri zaman bize fikirlerini, önerilerini anlatmalarını istiyoruz. Bu şekilde bir faaliyet içerisindeyiz, çok teşekkür ederim.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir