8. Deniz Kızı Uluslararası Yelken Kupası’nın Şampiyonu Eker Sailing Takımı

 

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Deniz Kızı Uluslararası Yelken Kupası’nda Eker Süt Ürünleri’ni temsil eden Eker Sailing Takımı, hem IRC 3 Divizyonu hem de IRC 3-4 Overall’unda birinci oldu.

Kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırmayı, yeni sporcular yetiştirmeyi amaçlayan 8. Deniz Kızı Uluslararası Kadın Yelken Kupası; Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü iş birliğinde 2-3 Eylül’de Caddebostan Parkuru’nda düzenlendi. Kurumsal, bireysel ve üniversite kadın yelken takımları ile birlikte uluslararası kadın yelken takımlarının da katılabildiği organizasyon “İyiliğe Yelken Açıyoruz” sloganıyla gerçekleşti.

Yelken sporuna olan desteğiyle bilinen Eker Süt Ürünleri, 8. Deniz Kızı Uluslararası Yelken Kupası’nda mücadele eden kurumlar arasında yerini aldı. Etkinlikte markayı temsil eden ve Eker Efsane DAS Dojo teknesiyle yarışan Eker Sailing Team, hem IRC 3 Divizyonu hem de IRC 3-4 Overall’unda birinci oldu. Eker’in kadın çalışanlarından oluşan yelken ekibi; ilk gün üç şamandıra yarışı, ikinci gün ise bir coğrafi rota yarışı yapılan organizasyonda ilk kez balon basan takım olma unvanını da kazandı.

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir