Ava Yachts NBA Oyuncusu Tony Parker’a Ait Mega Yatı Bitirmek Üzere

 

Ava Yachts tarafından inşası devam eden M/Y Infinity Nine, eski bir NBA oyuncusu olan Tony Parker için yapılıyor. 35 metrelik mega yatın yapımına, 2018 yılının Aralık ayında başlayan firma projeyi “custom made” yani direkt müşterinin seçimi olarak ifade ediyor. Yatın yapımı neredeyse bitmek üzere ve teslim tarihi olarak 2021 yılının, yaz mevsimi öngörülüyor.

Mega Yata Özgü Özellikler

Yat anahtar teslimi olarak; iç ve dış tasarımı, çelik alüminyum gövde inşası, izolasyon, elektrik ve boru tesisatı, ekipman montajları, boya, mobilya ve döşeme imali ve montajı olarak, A’dan Z’ye Ava Yachts tarafından yapılıyor.

Yat ana güverte, üst güverte ve fly bridge güverte olarak 3 adet güverteye sahip. Bu özelliğiyle muadil yatlardan kullanım alanı açısından açık bir üstünlük sunuyor. Yatta 1 adet master kamara, 1 adet  VIP kamara, 4 adet misafir kamarası var ve bu kamaralarda toplam 12 misafir  konaklayabiliyor. Ayrıca yat, 4 adet personel kamarasıyla, toplam 6 kişilik mürettebata da konaklama imkânı sunuyor.  Alüminyum üst binaya sahip yat aynı zamanda hiç yakıt ikmali yapmadan, okyanusu geçebilme özelliğine sahip.

Kaliteli Detaylar Bir Arada

Günümüz teknolojisinin son ürünü navigasyon elektronikleri, uydu ve internet erişimi, doğa dostu düşük yakıt tüketimli ana makineler, üstün manevra kabiliyeti kazandıran baş pervane ve sürekli yata yüksek kalitede içme ve kullanım suyu temin eden su yapıcılar, yatta standart olarak sunuluyor. Yatta kullanılan tüm deri, kaplama ve masif ağaçlar birinci sınıf ve ultra lüks malzemeden imal edildi. Yatın güverteleri birinci sınıf Birmanya tik ağacıyla kaplandı. Ayrıca yatın imalatı, bağımsız denetim kuruluşu Bureau Veritas tarafından denetleniyor ve sertifikalandırılıyor. Yat istenildiğinde chartera da verilebilecek şekilde tasarlanmış.

Projenin başından bu yana tersanede ortalama olarak 110 kişi çalıştı. Üretimin tamamı döviz bazlı olarak yurt dışına ihraç ediliyor. Ayrıca firma ana makine, seyir elektronikleri gibi ülkemizde üretilmeyen donanımlar hariç, diğer malzemelerde yerli ürün ve yerli ara ürün kullanmayı tercih ediyor. Bu kapsamda Ava Yachts, montaj sanayinden ziyade, yerli ürün kullanmak suretiyle uluslararası piyasada rekabet gücü olan bir Türk markası oluşturuyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir