Avart Luxury Toys Deniz Üzerinde Yeni Bir Eğlence Anlayışı Yaratıyor

 

Denizi çok seviyorum diyorsanız, deniz oyuncaklarına bayılacaksınız demektir. Avart Luxury Toys, farklı ülkelerden birçok eğlenceli su oyuncağını Türkiye’ye getiriyor. Bu ürünlerin her biri hem doğa dostu hem de teknolojik.

Firmanın kurucusu Gökhan Doboğlu bizi CNR Yat Fuarı’nda misafir etti ve ürünleri tek tek anlattı. Bu oyuncakların tamamı yeni bir eğlence anlayışı sunuyor.

Merhaba, öncelikle. Avart Luxury Toys’dan ve sizden bahsedelim biraz.

“Merhabalar, ismim Gökhan Doboğlu. Avart Luxury Toys firma sahibiyim.

Yaklaşık 7 yıldır Avart Luxury Toys ailesi  olarak farklı ülkelerden on bir adet lüks deniz oyuncağının ithalatını, ihracatını, kiralamasını ve aynı zamanda teknik servis hizmetini vermekteyiz. İstanbul ana merkez olarak; Bodrum ve Göcek’te  mağazalarımız var. Ayrıyeten 14 adet de alt bayilik sistemimiyle çalışmaktayız.

Şirketimizin ana teması; dünyanın en ünlü lüks deniz oyuncaklarını Türkiye’deki müşterilerle sorunsuz bir şekilde kavuşturup, onların keyifli günlerde; denizde, karada keyifli zaman geçirmelerini sağlamak.”

Bize deniz oyuncaklarını tanıtır mısınız?

“Ürünlerimizin tamamı elektriklidir; tamamıyla doğa dostudur, çevrecidir. Aynı zamanda teknik servis hizmeti çok gerektirmeyen ürünleri özellikle tercih ediyoruz. Şirketimizin ana lokamatif olan ürünü Seabob’tur. Seabob, “Sea Scooter” olarak isimlendirilir. Üç tane ayrı modeli vardır. Kullanım sürelerine ve hızlarına göre değişkenlik gösterir. En düşük model 14 kilometre, 40 dakika kullanım süresi. En üst model olan cihazsa, yaklaşık 50-60 dakika kullanım süresi sunar ve 22 kilometre hız yapar.

Cihazın üstüne tutunuyorsunuz, sizin vücut manevranızla isterseniz suyun üstünde,  isterseniz suyun altında 40 metreye kadar gitme özelliği vardır. Dediğim gibi elektriklidir, yaklaşık bir saat kullanım süresi vardır. 1,5 saat hızlı şarjla da cihaz tekrardan full şarjla beraber kullanıma açıktır.

Seabob’tan sonra en çok popüler olacak ürün de ki bu sene de gayet popüler, Lift e-Foil diye bir ürünümüz var. Bu da yüzde yüz elektriklidir. Porto Riko’dan getiriyoruz, Porto Riko malıdır. Bu belli bir hıza geldiği zaman altındaki wingin sayesinde denizin üzerinde yaklaşık 45-50 santim yükselerek denizle teması kesiyor. Teması kestiğinden sürtünme çok az olduğu için uzun süre kullanım süresi veriyor. Dediğim gibi bunlarda da boy ve kiloya göre board ebatları vardır. Şu an sergilediğimiz orta seviye aile boyu kullanılan 5.6 cruiser dediğimiz bir modeldir. Bunu tüm aile boyu müşterilerimiz kullanabiliyor.

Diğer ürünümüz de Elektrikli Surf Board olarak geçiyor. İsveç malıdır, Awake Ravik 3 diye bir modelidir bu. Bunun da yaklaşık 25 dakikayla, 45 dakika bir kullanım süresi vardır. Elimizde bir tane bluetooth kontrolü vardır, bluetooth kontrolüyle gaz veriyorsunuz. Burada bir tane emniyet kemeri vardır. Bunu şortunuza bağlıyorsunuz, düştüğünüz zaman bu bunu buradan çekiyor ve iletişimi kesiyor.  Telefonunuza bir application indiriyorsunuz, üç dört tane modu var. Çocuklar için de kullanılabilir büyükler için de kullanılabilir. Aynı zamanda, dediğim gibi yine yüzde yüz elektriklidir ve yaklaşık 25-45 dakika kullanım süresi vardır.

Bu anlattıklarınız dışında ne gibi ürünleriniz var?

“Aynı zaman elektrikli sörf tahtalarımız vardır, deniz platformlarımız vardır, lüks deniz kaydıraklarımız vardır. Teknelerde kullanılan çocuklar için “slight” dediğimiz kaydırakları vardır. Aynı zamanda teknelerde arkaya konulan havuzlarımız vardır. Ürünlerimiz bu şekilde tüm motor yat müşterilerine hitap eden özel ve naif ürünlerdir.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir