Bir Yatta Yaşamak İçin Haklı 10 Sebep

 

1)  Yatta yaşamak çok havalı

Kabul edelim, eviniz ne kadar süslü olursa olsun yatta yaşamak kadar havalı olabilir mi? Yatta yaşamak hem marjinal tarafınızı ortaya çıkaracak hem de hayata bakış açınızı değiştirecek. Bizden söylemesi!

2) Her sabah deniz/okyanus manzarası size eşlik edecek

Sabah uyandığınızda size güzel bir deniz havasının eşlik etmesi ne kadar da tazeleyici olur değil mi? Eğer bir yatta yaşıyorsanız bu sizin sabah rutininiz hale gelebilir. Diğer herkes hafta sonu için sahile inerken, deniz sizin için bir yaşam tarzı haline gelmiştir bile!

3) Bütün sular sizin, bir yere bağlanmak yok

Önünüzde sonsuz sular varken kim olduğu yere bağlanmak ister ki? Dünyadaki bütün deniz ve okyanuslar keşfetmeniz için sizi bekliyor. Sizin ise tek yapmanız gereken şey sadece rotayı belirlemek.

4) Doğal afetler artık korkularınızın bir parçası değil

Yangın, deprem, toprak kayması artık sizin için bir korku sebebi değil. Bir yatta yaşadığınız takdirde bu korkulardan arınıp sadece keyfinize odaklanabilirsiniz. Yaşasın özgürlük!

5) Bütün kutlamalar için çok eğlenceli bir ortam

Özellikle son zamanlarda tekne ve yatlarda kutlama yapmak son derece popüler bir hale geldi.  Bunun için sizin ayrıca bir hazırlığa ihtiyacınız olmayacak bile. Sadece en sevdiğiniz insanları çevrenize toplamanız yeterli. Hal böyle olunca, size sadece arkadaşlarınızla denizde unutulmaz dakikalar geçirmek kalıyor.

6) Her sene markaların çıkardığı farklı marine koleksiyonları yatınızı donatacak

Artık markalar her sene birbirinden güzel marine koleksiyonu çıkartıyor; bardaklar, örtüler, mobilyalar… Bu birbirinden güzel parçaları seçmek ve yatınızı kendi ruhunuza göre dizayn etmek ne kadar da eğlenceli gözüküyor değil mi?

7) Gerçek anlamda evinizi yanınızda taşıyabilirsiniz

Herkes bir seyahate giderken bütün eşyalarını da yanına alma hayalini kurmuştur. Tabii, bu sizin için asla bir hayal değildir çünkü zaten eviniz yüzen bir ev. Siz nereye eviniz de hop oraya. Herkes otelde kalırken siz kendi konforunuzun keyfini çıkarabileceksiniz.

8) Haftalarca süren uzun tatil planlarına ihtiyacınız yok

Yaz geldi mi sahilde güneşlenmek, denize girmek kadar keyifli bir şey yok. Arkadaşlarınız uygun otel ve sahilleri araştıra dursun. Sizin tek yapmanız gereken; bir havlu alıp, güneşli güvertede uzanıp, denizin keyifli sularında vakit geçirmek.

9) Romantik ortamlar için birebir

“Gönüller bir olunca samanlık seyran olur” demişler ama hem seyran olup hem de romantik olamaz mı? Gece veya gündüz fark etmeksizin denizlerin çiftlere sunduğu romantik ortamdan etkilenmemek mümkün mü hiç… Sevdiğinizle romantik bit gece geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

10) Pratik tasarımlar ile hayatınızı sadeleştirin

İtiraf edelim ki evde hepimizin “nasıl olsa lazım olur” diye atamadığı bir sürü gereksiz eşyası var. Zaman zaman kalabalıktan bunalsak da o fazlalık olduğu gibi duruyor fakat eğer bir yatta yaşıyorsanız hayatınızı mümkün olan en sade şekilde devam ettirebilmek için minimalist bir yaşam tarzını benimsiyorsunuz. Şüphesiz ki yatlar minimalizmin ve estetiğin buluştuğu en güzel yerlerden biri.

 

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir