Boat Show Tuzla Altıncı Kez Viaport Marina’da Ziyaretçileri İle Buluştu

 

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na Büyük İlgi

Uluslararası Boat Show Tuzla, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında sektörün deniz üzerinde en büyük buluşması olarak deniz tutkunlarını bir araya getirdi. Avrupalıların yanı sıra özellikle Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya‘nın da büyük ilgisi olan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda bu yıl Avustralya, Dubai ve Amerika’dan da gelen ziyaretçilerle 3150 yabancı ziyaretçi sayısına ulaşıldı.  2022’in en özel tekne tasarımları, 2021’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün en önemli markalarının dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenen lansman tekneleri Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda meraklıları ile buluştu.

Türkiye’nin En Büyük Deniz Fuarı Uluslararası Boat Show Tuzla’da 200’ün Üzerinde Tekne Sergilendi

Fuar, her bütçeye uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’ün üzerinde tekneyi yeni sahipleri buluşturmak için kapılarını açtı. Toplam değeri 1 Milyar TL’yi geçen ultra lüks mega yatlar, motor yatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletlerin, denize tutkun olanlar ve pandemi ile birlikte hayatımıza giren sosyal mesafe – izolasyon gerektiren yeni yaşam tarzını sürdürmek isteyenler ile teknede sağlıklı yaşam düsturundan vazgeçemeyenlerin buluştuğu Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 90 bin TL’den başlayan ekonomik tekneler de yer aldı.

Pandemi sonrası tüm dünyada ekonomi daralma yaşarken, güvenle tatil yapmanın alternatiflerini arayanlar, bu yıl da yat sektörünün yüzünü güldürdü. Gerek yat üreticileri, gerekse izole yeni yaşam standartlarına uygun tatil için tekne sahibi olmayı düşünenleri deniz üzerinde, Viaport Marina’nın lüks ve konforlu ortamında buluşturan Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’na yoğun ilgi bilet satışlarını da önceki yılların çok üzerine taşıdı.

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz fuarı gelecek yıl 1-9 Ekim 2022 tarihleri arasında TOBB’un ana takviminde yer almaktadır.

Uluslararası Boat Show Tuzla Fuarlar Direktörü Gökmen Aydın, fuarla ilgili açıklamasında; katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin sayısı ve niteliği ile uluslararası düzeyde bir fuar düzenlendiğini, emeği geçen ve katkıda bulunan tüm paydaşları ile herkesin memnun olduğu büyük bir buluşma gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelecek yıla bugünden başlayarak hazırlanacakları ifade eden Aydın, tüm katılımcı ve iş birlikçilerimizle ses getirecek bir organizasyona imza atacaklarını söyledi.

Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı; gelecek yıl üstün performanslı, şık dekorasyonlu dünyaca ünlü mega yat, motor yat, katamaran ve yelkenlileri bir araya getirecek, ithal ve yerli üretim mega yat, yelkenli, motor yat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, su sporları malzeme ve ekipmanları, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar, konsepte uygun giysi marka ve üreticileri, sektörün ileri gelen kurum ve kuruluşlarının da yer aldığı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaktır.

Rakamlarla Boat Show Tuzla Deniz Fuarı 

– Fuar Alanı: VIAPORT Marina, Tuzla
– Tarih: 2-10 Ekim 2021
– Sergilenen Ürünler: Motoryat, yelkenli, sürat teknesi, lansman ve sıfır tekneler, catamaran, deniz ekipmanları, charter firmaları, hybrid tekneler ve teknolojileri, deniz motosikleti, motorlar, bot, sektör dergileri, tekstil ürünleri
– Ziyaret Saatleri:00 – 18.00
– Ziyaretçi Sayısı:762
– Yabancı Ziyaretçi Sayısı: 3150
– Katılımcı Ülke Sayısı: 18
– Katılımcı Firma Adedi: 74
– Sergilenen Tekne Adedi:200 +
– Sergilenen Marka Adedi: 400 +

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir