Yunanistan Mavi Yolculuk İçin Sizi Çağırıyor

 

Yunanistan hem komşumuz hem de doğanın oldukça cömert davrandığı bir ülke. Sizler için derlediğimiz bu rotalar öyle zengin ki; hem yüzebilir, hem dalış yapabilir, hem sessizliğin tadını çıkarabilir hem de canlı gece hayatının keyfine varabilirsiniz.

Paros

Kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri, Paros. Denizin maviliğine eşlik eden bembeyaz evler ve denizin değişen tonları sizde oldukça derin etkiler bırakabilir. Burada, 100 Kapılı Kilise isimli eski bir Yunan kilisesi de yer alıyor.

Lalaria Plajı

Burası dünyaca ünlü bir plaj. Masmavi berrak sular, bembeyaz devasa kayalar  ile Lalaria kesinlikle bu ünvanı hak ediyor. Plajın kumları bile beyaz! Doğa, teknecilere öyle bir manzara sunuyor ki mavi ve beyaz adeta dans ediyor.

Santorini Adası

Özel bir balayı planı arıyorsanız, bu ada tam size göre! Romantik havası ile bilinen bu güzel ada koyu mavi sularıyla da yeni çiftlere eşlik ediyor. Ada, balayı çiftleri için oldukça romantik ortamlar sunuyor.

Navagio  

Burası Yunanistan’ın daha az bilinen bir noktası diyebiliriz. Burada, karaya vurmuş bir geminin iskeleti bulunuyor ki bu da oldukça dikkat çekici. Koy şeklinde olan bu ada bembeyaz uzun plaj, dalış yapmak için de oldukça uygun.

Mykonos Adası

Herkesin aşina olduğu bu güzel ada kesinlikle konuşulduğu kadar var! Güzel ve ferah plaja eşlik eden mavi sular, yaz için mükemmel bir tablo oluşturuyor. Gece hayatını da seviyorsanız eğer adanın dünyaca ünlü kulüpleri sizi mest edecek. Hem deniz hem de gece hayatı sevenler için ideal.

İos

Yine çokça bilinen güzel bir rota. Adanın tepeye kadar uzanan bembeyaz evleri sizi karşılarken, temiz ve berrak suları da sizi yüzmeye davet ediyor. Yialos, Agia Theodot, Magganari, Mylopotas  gibi plajlara ev sahipliği yapan bu büyüleyici ada, gece hayatıyla da oldukça canlı.

Voidokoilia Plajı

Mora Yarımadası’nda yer alan bu güzel plaj, ilk bakışta zaten kendini anlatıyor. Doğa; mavi, beyaz ve yeşilin büyüleyici karmasında kendini gösteriyor. Doğanın bozulmamış manzarası eşliğinde yüzmek size oldukça keyif verecek.

Balos

Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit’te yer alan bu güzel ada adeta bir ressamın tablosu gibi. Yer yer yeşil, bazen de mavi tonlara bürünen sulara eşlik eden beyaz kum ışıltılı plajlar, sizi kendisine çağırıyor.

Sakız Adası

Bu isim; adada bulunan sakız ağaçlarından geliyor. Adanın simgesi haline gelen yel değirmenlerini muhakkak gezin. Burada taze deniz ürünlerini tadabileceğiniz birçok restoran bulunuyor.

Midilli Adası

Yunanistan’ın üçüncü büyük adası dolayısıyla adayı gezmek için biraz vakit ayırmak gerekiyor. 150 yıllık taş evleriyle ünlü Petra bölgesi ve taze deniz mahsullerini bulabileceğiniz Skala Skamnia Limanı’na uğramadan geçmeyin.

Rodos Adası

Türkiye’ye ortalama olarak 18 kilometre uzaklıkta olan Rodos’ta, UNESCO tarafından listeye alınmış Old Town isimli tarihi bir bölge var. Bunun dışında adada bulunan; Elli Plajı, Kalithea Plajı, Oasis Plajı gibi büyüleyici plajlara ve nefis restoranlara ev sahipliği yapıyor.

Girit Adası

İlkbaharda başlayan turizm, sonbaharda biter Girit’te. Oldukça bilinen bir nokta olan bu ada yılın neredeyse tamamında sıcak bir iklime sahip. Bu rota; güzel bir mavi yolculuk deneyimi, taze sebze ve deniz mahsullerinden oluşan restoranlar ve canlı bi gece hayatı sunuyor.

Myrtos Plajı

Myrtos, özellikle yelkenli tekneler için ideal bir bölge çünkü burası rüzgârlı bir nokta. Gündüz teknede güneşin tadını çıkartırken sahil boyunca uzanan beyaz kumlar ve masmavi su size kendisine hayran bırakacak.

Elafonisi

Burası, dünyada görüp görebileceğiniz en farklı kumsallardan biri çünkü pembe! Pembe sahil, tüm turistlerin ilgisini üzerinde topluyor. Bu tatlı görüntü ve suların rahatlatıcı etkisine kim hayır diyebilir ki?

Porto Katsiki

Mavi suların önünde uzanan beyaz bir kumsal ve arkasında boylu boyunca devasa kayalar… Bu güzel doğal oluşum, denizle harika bir arkadaşlık yapıyor. Deniz dışında da başka bir aktivite yapmak isterseniz, kayaların üzerine çıkabilir ve plajın görüntüsüne bir kez daha hayran olabilirsiniz.

Cennet Sahili

Tekne tatili ve eğlenceyi aynı noktada arıyorsanız eğer, Cennet Sahili’ne uğramadan geçmeyin. Altın gibi parıldayan sıcak kumsalda uzandıktan sonra,  plaj partilerine katılabilirsiniz.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir