Yeni Tekne ‘Deep’ Suya İndi

Martı yatın son yatı 16 metrelik Deep suya indi. Yacht Life&Travel Dergisi olarak yeni Deep’I inceledik. Tuzla’daki  Nuh Tersanesi’nden suya inen Deep özellikle özgün rengiyle tasarımıyla ilgileri çekti. Deep’in suya inişini tekne sahipleri, mühendisleri ve tasarımcılarıyla bizler de izledik.

16 metrelik yat iki kamarası, 6 kişilik personel ağırlama kapasitesi ve son teknoloji donanımıyla ilgi çekiyor. İlk bakışta deniz mavisinin özgün tonunu ortaya çıkarıyor. Genişliği 4.80 metre. Deep’e çıktığınızda ilk olarak ilginizi çeken ferahlığı. Tavan yüksekliği  2 metre.

C Class olan Deep içerisinde bulundurduğu iki adet 480 içten takmalı kamis motoruyla hızlı. Maksimum hızı 24-30 knot’a kadar rahatlıkla çıkıyor. 1400 litre yakıt alıyor. 500 litre temiz, 300 litre pis su tankına sahip.

Kıç havuzluğa girdiğinizde sizi u düzeninde oturma grubu karşılıyor. 6 kişi rahatça ağırlanabiliyor. Öte yandan kıç havuzluk da Deep’in ferah noktalarından… Genişlik 4.20 metre. Hemen kıç havuzluğun baktığı noktada denize iniş bir hidrolik platformla sağlanıyor.

Krom açılır kapanır kapıdan içeri girdiğinizde ilk olarak mutfağa adım atıyorsunuz. Mutfakta kullanılan siyah evye ve krom kapaklar şık, elegant ve lüks görüntüsüyle konukları ağırlamaya hazır. Mutfakta buzdolabı ve bulaşık makinası tekne sahiplerine büyük rahatlık sağlayacak. Ocak, ankastre olduğundan fırın da rahatlıkla kullanılabilir. 16 metrelik Deep’in mutfağı öyle akıllıca dizayn edilmiş ki 120 metrekarelik en küçük evlerden daha geniş saklama alanına sahip.

Mutfakla birleşik ana salonda 6 kişilik bir oturma grubu var. Salonda amortisörlü tv ünitesi de konukların hizmetine sunulmuş. Ana salonda bulunan dümenin 360 derece görüşü korunuyor.

Ana salondan içeri doğru ilerlerken bir merdivenle VIP master’a iniliyor. Sağ tarafta VIP master’ın bir çift kişilik yatağı var. Yüksek tavanlı kamarada tavanlar ithal kumaşla, raflar ise venge kaplama döşenmiş. VIP master geniş, sağda ve solda iki elbise dolabına ve bir banyoya ev sahipliği yapıyor. VIP master ile Kıç master’I ayıran koridorda çamaşır makinası dolap içerisinde. Kıç masterda 2 kişilik oturma grubu ile çift kişilik yatak yine dikkat çekiyor. Tavanın yine 2 metre oluşu dikkat çekiyor. Burada bir tuvalet banyo ve bir televizyon daha bulunuyor. Yine venge kitaplık ve raf ile venge makyaj masası da konforu artıran etkenlerden. Yatağın sağında ve solunda komodini andıran çekmeceler de var.

Deep’in ön güvertesi bir güneşlenme yatağıyla geniş ve güneşlenmek için ideal.

Geminin en can alıcı bölümü ise Flybridge.  Flybridge’te bir dümen daha bulunuyor. Böylece kaptan eğlenceden mahrum kalmıyor. Eğlence derken partilerden bahsediyoruz. Flybridge’te ızgara, ocak ve buzdolabına varana kadar her şey titizlikle düşünülmüş. Burada seyir ederken aynı zamanda da eğlence doruklara ulaşacak.

Deep Yacht 15 haziranda suya indi. Artık uzun ve keyifli yolculukların tadını çıkarmak Deep Yacht’ın şanslı sahiplerine kaldı.

 

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir