Deniz Tutkunlarının İkinci Adresi

Prof. Dr. Serap İNCAZ

Kırklareli Üniversitesi/Uygulamalı Bilimler Fakültesi/Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı

Eşsiz denizi, kumsalı, konforu, güvenliği ve temizliğin olağanüstü uyumuyla cennet gibi bir ortamı hissedebileceğiz marina D-Marin Göcek deniz tutkunlarının ikinci adresi olma yolunda hızla ilerliyor.

D-Marin Göcek, doğal güzellikleri ile sizi büyülerken, sakin ve huzurlu bir ortamda zaman geçirebileceğiniz ve doğanın tüm güzellikleri içinde yaşayabileceğiniz çok farklı bir atmosferde yaşama olanağı veren bir marinadır. D-Marin Göcek, doğa dostu olması nedeniyle, doğal güzellikleri koruma altına alınan ve yeşille mavinin ahenkle kucaklaştığı bir marinadır.

Türkiye’nin En Güvenli Doğal Marina

Türkiye’nin en güvenli doğal marinası olarak kabul edilen D-Marin Göcek, geniş manevra alanı ve derin suları ile en derin yatlar için bile ideal bir marina niteliğine sahip.

Bölgenin Mitolojisini Keşfedin

Efsaneye göre İkarus’un kanatları eridiğinde denize düştüğü yer, tam olarak burasıdır. Siz de Göcek’e geldiğinizde bölgenin mitolojik tarihini keşfetmeyi unutmayın. Günübirlik bir gezi yapıp Telmessos kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

D-Marin Göcek Destinasyonu Önemli Avantajlar Sunuyor

D-Marin Göcek, turkuaz suları ve bozulmamış doğal güzelliğiyle tanınan Türkiye kıyı şeridinin batısında yer almaktadır. D-Marin Göcek, batıda Dalaman Havalimanı’na yalnızca 22 km, doğuda ise Antalya Havalimanı’na 225 km uzaklıktadır. D-Marin Göcek tekneyle Rodos’a 43 deniz mili, Marmaris’e 45 deniz mili, Bodrum’a 116 deniz mili mesafede iken, karadan da Dalaman’a 18 km, batıda Dalaman havalimanı 22 km, doğuda ise Antalya havalimanı 225 km mesafededir.

Büyüleyici Bir Kumsal

D-Marin Göcek’te, yıl boyunca düzenlenen yelken yarışları ile de deniz üzerinde seyrine doyamayacağınız anlar yaşanmaktadır.

Kapasite, Binalar ve Alanlar

D-Marin Göcek’te 380 bağlama kapasitesi, 150 karapark kapasitesi, 70 metreye kadar olan süperyatlar, 7/24 manevra ve demirleme konusunda destek mevcuttur. D-Marin Göcek’de 380 bağlama kapasitesi mevcuttur. 70 metreye kadar olan süperyatlar için de uygunluk sözkonudur. 150 teknelik karapark kapasitesi, 18.000 metrekare karapark alanı, travel lift: 75 T, tekne taşıyıcı: 40 T, gemi kızağı, tekne altı basınçlı yıkama ve temizleme olanakları vardır. Kış aylarında tekne bakım ve tamiri için kullanılan 17,25 m ve 27 m uzunluğunda 2 adet hangar mevcuttur.

D-Marin Göcek’te Hizmetler Hiç Bitmez

D-Marin Göcek’te genel hizmetler, teknik hizmetler ve güvenlik hizmetleri ve çevre temizlik hizmetleri şeklinde sınıflandırdığımız hizmetlerin kapsamı aşağıdaki gibidir.

Rüya Gibi Bir Marina

D-Marin Göcek, yeme ve içme olanakları, eğlence-dinlence olanakları, spor, sağlık aktiviteleri, alışveriş olanakları ile rüya gibi bir marina düzenlemiştir.

Bar ve Restoranlar

D-Marin Göcek’te yer alan Q Lounge, The Breeze, B Cuisine Cafe ve Joy Restaurant gibi çeşitli bar ve restoranlarda deniz manzarası eşliğinde farklı lezzetler deneyebilirsiniz.

The Blue Point Beach Club

D-Marin Göcek’te, The Blue Point Beach Club, misafirlerine gün boyu deniz manzarası eşliğinde geniş bir yiyecek içecek menüsü ile hizmet veriyor.

Voleybol ve Basketbol

D-Marin Göcek’te voleybol ve basketbol sahalarında spor yapabilir ya da sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirerek dinlenebilirsiniz.

D-SPA

D-Resort Göcek oteli bünyesinde hizmet veren D-SPA’da çeşitli vücut ve cilt bakımlarından masaj ve güzellik uygulamalarına kadar pek çok hizmetten faydalanma olanağı bulabilirsiniz.

Çevrede Görülmesi Gereken Yerler

Fethiye (Muğla)

Fethiye, akvaryum gibi denizi, eşsiz güzellikleriyle ünlü koylarıyla, yaz dönemi yoğunluğunun ardından yıl boyu etkinlikleriyle de görsel şölenlerin devam ettiği güzel bir ilçemizdir.

Ölüdeniz

Ölüdeniz, yaz aylarında yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan, çevresindeki birçok doğal koy ve önemli gezi noktaları ile oldukça hareketli bir tatil beldesidir.

Tlos

Tarihin içine yolculuk yaparak, süper bir atmosfer yaşamak istiyorsanız, tarihi Likya bölgesinin en güçlü şehirlerinden biri olan Tlos harabelerini keşfetmeniz gerekmektedir.

İz Tuzu

Göcek’in batısında yer alan, aynı zamanda Kaplumbağa Plajı olarak da bilinen, çam ormanlarıyla çevrili muhteşem güzellikteki İz Tuzu plajını mutlaka görmelisiniz.

Kelebekler Vadisi

Bölgede görülmesi gereken yerler arasında gösterilen Kelebekler Vadisi doğa severlerin uğrak mekanlarından biridir.

YACHT LİFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

  • 27 Kasım 2020 
Polat Marine 7.95
  • 27 Kasım 2020 
Nauta 6.20

İlginizi Çekebilir