En Gelişmiş Özelliklere Sahip Oceanis Modeli: 46.1

 

Oceanis 45 modelinin daha gelişmişi, daha güçlü performansa sahip bir üst modeli olan Oceanis 46.1 donanımları ve tasarımıyla oldukça fonksiyonel bir tekne.

Finot-Conq tarafından tasarlanan kademeli gövde sayesinde baş kısma doğru genişleyen iç mekânlar doğmuş ve tekne sahipleri için konforlu bir yaşam alanı ortaya çıkmış.

Güvertenin tasarımı, aynı kategorideki diğer modellere göre daha büyük ve havuz alanı verimli bir şekilde kullanılmış. Kokpit masasında 8 kişiye kadar ağırlanabilirken, bu kısım aynı zamanda depolama için de kullanılabilir.

Modelde kullanılan büyük boyutlu lambozlar sayesinde içeriye giren gün ışığı, tekneyi boydan boya sarıyor. İç mekâna güzel bir ruh katan mobilyalar arzuya göre maun ya da fırçalanmış açık meşe olarak seçilebiliyor.

Master kabinde 1690×205 santim boyutunda bir yatak yer alıyor ayrıca kabinde ayrı duş ve WC alanı mevcut. Diğer misafir kabinleri tıpkı master kabin gibi ferah ve doğal ışıkla aydınlanıyor.

Modelde bulunan diyagonal ve dik gurcatalar ve parçalı arma, yan güvertelerde güvenli ve rahat bir hareket alanı sağlıyor. Standart olarak direk içi sargılı yelken sistemi ve self-tacking genova ile donatılmış olan tekne, tüm mandar ve ıskota halatları da dümen mahalinde bulunan vinçlere kadar uzanıyor. Bu ana özelliklerin yanı sıra farklı arma planları da tekne sahibine sunuluyor.

Oceanis 46.1’de sunulan First Line versiyonu, hız severler için üretilecek. Bu versiyonda tekne, standardına göre 1 metre daha uzun bir direk ve yelken alanına sahip olacak.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY: 14.60 m
GÖVDE BOYU: 13.65 m
GÖVDE GENİŞLİK: 4.50 m
AĞIRLIK: 10.597 t
YAKIT TANKI: 200 lt (std)
TATLI SU TANKI: 370 lt (std)
MOTOR GÜCÜ (Hp): 57 CV (std)
CE SERTİFİKASI: A10 / B11 / C12

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir