Greenline Yachts 2022’de de Esecek

 

Bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Peki, 2021 yılı nasıl geçti? Biz de bunu, Greenline Yachts’ın Türkiye temsilcisi Boranova Denizcilik’e sorduk. İşte, Eray Küçük’ten çok özel yıl sonu değerlendirmesi ve gelecek hedefleri.

2021 Beklentilerin Üzerindeydi

Doğa dostu sorumlu denizcilik kavramını tamamıyla benimseyen ve bu yaklaşımını üretimdeki tüm Greenline modellerine uygulayarak dünyada hibrit motoryat pazarında öncü ve lider olan Greenline, bütün olumsuz pandemi süreçlerine rağmen  2020 -2021 sezonunu beklentilerin üzerinde sonuçlarla ile taçlandırdı diyebiliriz.

Daha detaylı incelersek;

– Üretim bandındaki hedeflenen tekne satış adetlerinin, teslimatlarda gecikme olmaksızın,  üzerine çıkılmıştır.  İyi bir planlama, yerli tedarikçilerin üretimde yüksek pay sahibi olması ve Slovenya hükümetinin pandemi süresinde çok erken ve etkin kontrol mekânizmalarını hayata geçirmesi bu başarının perde arkasıdır.

– Sadece mevcut filonun satışı değil, Cannes 2020 fuarında tanıtılan Greenline 45 FLY’ı takiben Greenline 45 Coupe’nin bu süreçte tasarlanması ve üretimi, Yeni Greenline 58 FLY’ın tasarımının tamamlanması  ve amiral gemisi ilk OceanClass 68 Hibrit motoryatın tasarım ve  üretimi yine bu süreçte tersanenin muhteşem başarılarındandır.

– Yine bu süreçte tamamen elektrikli yatlardan oluşan ilk charter filosu Norveç fiyortlarında hizmete girmiştir.

2022 İçin Tüm Planlar Hazır

Yeni 58 FLY, 2022’nin ikinci yarısında denize indirilecektir. Bununla beraber, 2022’nin sonuna kadar planlanan üretim adetleri  tamamen satışa dönüştürülmüştür. Üretimi kapasitesini arttırabilmek amacıyla çalışma başlatılmıştır. 2022’de, iki yeni model daha üretim bandındakini yerini alacaktır.

Doğa Dostu ve Lüks Yatlar

Greenline gerçek hedefine odaklanmış, yenilenebilir enerji kaynaklarının tam anlamıyla kullanılabildiği gezi sınıfı motoryat üretimi için kaynaklarını seferber etmiştir.  33 – 68 feet arasında tüm seri üretimler dizel – hibrit ya da elektrikli olarak üretilebilmekte, müşteri ihtiyaçlarına ve bölgesel farklılıklara göre projelendirilebilmektedir. Greenline’nın ana hedefi aynen evinizdeki konforu kesintisiz ve eksiksiz yaşayabileceğiniz doğa dostu sıfır emisyona ama denizci seyir özelliklerinden ödün vermeden lüks yatlar yapmaktır.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir