Monaco’da Güçlü ve Göz Alıcı Bir Model: Pershing 140

 

Dentur Yat; Pershing, Mochi Craft, Itama, Apreamare gibi dünyaca ünlü yat markalarının Türkiye temsilciliğini yapıyor. Yachtlife&Travel ekibi olarak, Dentur Yat Genel Müdürü Fuad Akömer ile hem Dentur’u konuştuk hem de Pershing 140’ta dolaşma şansı yakaladık.

Birçok Markayı Temsil Ediyoruz

“Biz Dentur Turizm olarak 1988 yılında kurulmuş bir şirketiz. Ferretti’nin distribütörlüğünü ise 1996 yılından itibaren aldık ve temsil ediyoruz. Daha sonra Ferretti Group şirket evlilikleri yaptığı sürece diğer markalar da bize eklendi; Pershing, Mochi Craft, Itama, Apreamare. Biz Feretti’nin temsilcisi olduğumuz için ana firma bize verdi. Şu an Monaco Boat Show’dayız ve iki sene aradan sonra düzenlenen ilk Monaco Boat Show pandemi dolayısıyla. Bu sene Cannes ile başladı, daha sonra Cenova Boat Show ve şu anda da Monaco Boat Show’dayız.”

Muazzam Bir Tasarım: Pershing 140

“Burada 35 metre üstü süper yatlar var. 35 metre altı tekneler sergilenemiyor, boat showun kuralları gereği. Biz Dentur olarak, bu markaların hem servisini hem Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Ağırlık en çok tercih edilen markamız Ferretti ve Pershing. Pershing, tabi süratte rakipsiz.

Şu anda içinde bulunduğumuz Pershing’in 140 modeli ve bunun önümüzdeki yıl bir de 170 feet olan modeli çıkacak. Bunun yanında Itama, Apramare daha klâsik tekneler. Bunların da temsilciliğini sürdürüyoruz. Pershing’in bu 140 feet modeli; 43 metre boyunda, 8 metre 55 santim eninde. Dört tane 2600 beygir tanesi olmak üzere ve dört tane MTU motora sahip. Yani; toplam yaklaşık 10 bin beygir güçten bahsediyoruz. Bu teknenin maksimum sürati 38 deniz mili. Cruise dediğimiz gezi sürati ise 35 deniz mili. Yakıt tankı ise 30 ton kapasitede, alüminyumdan imal edilmiş. İçinde bulunduğumuz tekne iki numaralı gövde. Şu an dördüncü gövde hazır, teslim edilmek üzere dört numaralı gövde. Her sene bir tane üretiliyor.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir