Sektörden

  • 7 Temmuz 2022 
VAN GÖLÜ’NE TEKNEYLE GİTMEK MÜMKÜN!

Kimi Türkiye’nin denizlerini yalnızca kendi ve yelken gücüyle, kimi tüm dünyayı yelkenlisiyle dolaşıyor. Ancak bu her yat tutkununun işi değil. Örneğin okyanusa açılmak yalnızca özel olarak üretilmiş yat veya süper yatların işi. Üstelik bu maceralara atılmak da her deniz sevdalısına hitap etmeyebilir. Bir de göl, kanal, çay gibi sularda seyir etmeyi denemek isteyen olabilir. Buna rağmen teknenizi okyanusa veya göle götürmek mümkün mü? Elbette mümkün! Trailer Sailor olabilirsiniz.

  • 23 Mart 2022 
Yurt Orman Ürünleri marin sektörün “kilidini” üretiyor

İzmir Yurt Orman Ürünleri Anonim Şirketi olarak marin tekne imalatçıları ve karavan üreticileri için hizmet veriyor. Her iki sektörün de vazgeçilmez bir malzemesi var; kontrplak!

  • 20 Ocak 2022 
Tekne imalatının dev tedarikçisi Metyx Composites’ten sektörel analiz

2003 yılında takviye kumaş üretimi ile kompozit sektörüne giriş yapan METYX Composites, şu anda 3 ülkedeki 4 fabrikası ile global bir kompozit markası oldu.

  • 29 Temmuz 2021 
YATED Sektörü ve Üyelerini Her Zaman Destekliyor

YATED, 20 yıldır yaptığı tüm fuar ve projeleriyle denizcilik sektörünün çatı kuruluşu konumunda. YATED'in faaliyetlerini ve sosyal sorumluluk projelerini derneğin Müdürü İbrahim Evliya’dan dinledik.

  • 8 Mart 2021 
ASBAŞ Üretimde 1 Milyar 277 Milyon TL’ye Ulaştı

Pandemi birçok sektörü olumsuz etkilese de yat ve tekne sektörü kesinlikle bunlardan biri değil. Süreci olumlu geçiren ASBAŞ, ithalat ve ihracat kapasitesini artırdı.

  • 26 Kasım 2020 
PRADA CUP’TA RESMİ ZAMAN TUTUCUSU: PANERAI

Panerai, tarihinde ilk kez PRADA Cup’ın “Resmi Zaman Tutucusu” görevini üstlenecek. PRADA Cup 15 Ocak-24 Şubat 2021 tarihleri arasında Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yapılacak.

  • 25 Kasım 2020 
Bodrum Deniz Müzesi’nden: Saner Gülsöken’in Bodrum’un Gayıkları

Bodrum Deniz Müzesi’nin kurumsal bünyesinde kurulan yayınevinin ilk kitabı okurla buluştu. Saner Gülsöken’in Bodrum’un Gayıkları adlı kitabı, 15 Ekim 2020 günü Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde.

  • 20 Kasım 2020 
Yat Sigortalarına Dair Her şey! Hepsi ve Daha Fazlası Sizler İçin

Deniz sigortası hakkında bilmemiz gerekenler neler, doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Yat sigortalarında hangi firma hangi hizmeti ile öne çıkıyor? Hepsini ve daha fazlasını sizler için değerlendirdik.

  • 12 Kasım 2020 
İzmir Yenifoça Yat Limanı Yap-İşlet-Devret Modeliyle İhalede

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İzmir Yenifoça Yat Limanı projesinin yapımı amacıyla yap-işlet-devret modeliyle ihale açtı. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla ilgili bilgileri ve diğer önemli detaylar yer aldı.

  • 11 Kasım 2020 
1 Milyon Amatör Denizci Belgesi sınavı gerçekleştirildi

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ Liman İşletmesi Müdürlüğü işbirliğinde Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi eğitimi ve sınavı gerçekleştirildi.

Toplam Sayfa: 41234

İlginizi Çekebilir