Sektörden

  • 8 Mart 2021 
ASBAŞ Üretimde 1 Milyar 277 Milyon TL’ye Ulaştı

Pandemi birçok sektörü olumsuz etkilese de yat sektörü kesinlikle bunlardan biri değil. ASBAŞ, bu süreçte hacim oranını ve ihracat kapasitesini artırdı.

  • 26 Kasım 2020 
PRADA CUP’TA RESMİ ZAMAN TUTUCUSU: PANERAI

Panerai, tarihinde ilk kez PRADA Cup’ın “Resmi Zaman Tutucusu” görevini üstlenecek. PRADA Cup 15 Ocak-24 Şubat 2021 tarihleri arasında Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yapılacak.

  • 25 Kasım 2020 
Bodrum Deniz Müzesi’nden: Saner Gülsöken’in Bodrum’un Gayıkları

Bodrum Deniz Müzesi’nin kurumsal bünyesinde kurulan yayınevinin ilk kitabı okurla buluştu. Saner Gülsöken’in Bodrum’un Gayıkları adlı kitabı, 15 Ekim 2020 günü Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde.

  • 20 Kasım 2020 
Yat Sigortalarına Dair Her şey! Hepsi ve Daha Fazlası Sizler İçin

Deniz sigortası hakkında bilmemiz gerekenler neler, doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Yat sigortalarında hangi firma hangi hizmeti ile öne çıkıyor? Hepsini ve daha fazlasını sizler için değerlendirdik.

  • 12 Kasım 2020 
İzmir Yenifoça Yat Limanı Yap-İşlet-Devret Modeliyle İhalede

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İzmir Yenifoça Yat Limanı projesinin yapımı amacıyla yap-işlet-devret modeliyle ihale açtı. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla ilgili bilgileri ve diğer önemli detaylar yer aldı.

  • 11 Kasım 2020 
1 Milyon Amatör Denizci Belgesi sınavı gerçekleştirildi

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ Liman İşletmesi Müdürlüğü işbirliğinde Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi eğitimi ve sınavı gerçekleştirildi.

  • 10 Kasım 2020 
Denizcilik ihracat rekoru gemi ve yat hizmetleri sektöründe..!

9 aydır dünyayı etkisine altına alan koronavirüs salgını Türkiye’de ihracatın arttığı tek sektör olan gemi ve yat inşasına olumlu yansıdı. Eylül ayında gemi ve yat ihracatını yüzde 331 oranında arttırdı.

  • 9 Kasım 2020 
Salgının Küresel Ekonomik Etkisiyle İkinci el tekne fiyatları düştü mü?

Salgının küresel ekonomik etkisiyle riskten kaçma isteği ve tsunami endişesi ikinci el teknelere ilgiyi azalttı. Azalan talep ikinci el tekne fiyatlarını yüzde 40 oranında düşürdü.

  • 9 Kasım 2020 
İMEAK DTO Kasım Meclis Toplantısı gerçekleşti

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.

  • 9 Kasım 2020 
Rekabet Kurumu, Antalya Limanı’na cezaların en büyüğü…!

Rekabet Kurumu, Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş’ye (Port Akdeniz) konteyner elleçleme hizmetleri pazarında aşırı fiyatlama uygulamaları nedeniyle 12 milyon 145 bin TL idari para cezası verdi.

Toplam Sayfa: 41234

İlginizi Çekebilir