Italia Yachts ve Gelişime Dayalı Yenilik Rüzgarı

 

Sky Marine’nin Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Italia Yachts, şıklık, performans ve konforu bir araya getiren üst düzey yelkenli tekneler üretmeye devam ediyor. Olağanüstü yelken deneyimi sunan IY serisi, lüks yat arayan yelken tutkunları arasında popüler tercihlerden biri.

sky marine

IY 11.98 Bellissima, hem yarış hem de kruvazörün özünü temsil ediyor. Bu sadece tersanenin iddiası değil üstelik. Yarış pistlerinde başarı elde eden; daha sonra teknenin tadını çıkarmaya devam etmek için çocuklarıyla birlikte seyir için kullanan sahipleri tarafından da söyleniyor.

IY 12.98 Bellissima ise daha çok seyre adanmış bir model; ancak yine de güçlü bir yarış ruhuna sahip. Uzun mesafe rekabetleri de dahil olmak üzere yarışlarda kendini iyi ifade eder ve her durumda yelken yaparken büyük eğlence hissi verir.

sky marine

Gelişim Odaklı Tasarımlar

Modellerini geliştirmek için çalışmaya devam eden Italia Yachts, infüzyondaki gövde laminasyonundan; bitmiş ürünün teslimatına kadar tüm üretime odaklanmış durumda. Fano’daki yeni tersanesinde tüm yelpazenin üretimine başladı. Yapılan bu yeniliğin nedeni tüm üretim süreci boyunca en iyi kalite kontrolüne sahip olmak için.

Filoyu giderek daha teknolojik ve çevresel açıdan sürdürülebilir hale getirmek için çalışmalar devam ediyor. Malzeme mühendisi Elise Wahart, “Çevreye duyarlı bir yaklaşıma sahip olmak ve teknelerimizin çevresel etkisini iyileştirmek için tüm olasılıkları değerlendiriyoruz” diyor ve ekliyor: “360 derecelik bir yaklaşım benimsemek istiyoruz ve teknenin yaşam döngüsünün her aşaması üzerinde çalışıyoruz. Üretim, kullanım ve kullanım ömrü sonu şeklinde kategorizasyonlarla ileriliyoruz. Ana gelişmeler, biyo reçineler ve termoplastik reçineler, deniz kontrplağı, elektrikli ve hibrid tahrik, tekne kullanımı ve bakımının diğer yönleri ile ilgili. Sürdürülebilir bir gelecek için yeni daha çevreci çözümleri tasarım sürecine dahil edeceğiz.”

sky marine

Italia Yachts, 11.98 ve 12.98 modelleri ile Eylül ayında Cannes Fuarı’nda Port Canto 167 numaralı standında yer alacak.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir