Leopard 42 Performansıyla Hayran Bırakıyor

 

Leopard 42 keskin dış tasarımı, geniş kabinleri ve ekstra eğlence alanlarıyla konforlu ve tavizsiz bir performans sunuyor. Modern kontrastlar, dolaylı aydınlatma ve şık kaplamalarla Leopard 42, yelkenli modellere daha fazla lüks ve zarafet getiriyor.

Leopard Katamarans, Robertson ve Caine ve Simonis & Voogd Yacht Design ile iş birliği sonucunda Leopard 42’yi, denize kazandırdı. Leopard 42’nin iç tasarımı, devrim niteliğindeki Leopard 53 Powercat (2020 Yılının En İyi Gövdesi Kazananı) için geliştirilen stili benimsedi.

Leopard 42’de sunulan 50 metrekarelik alan, modelin dikkat edilmesi gereken noktalarından biri çünkü tekne diğer 45 feetin altında kalan katamaran modellerine göre yüzde 65 daha fazla eğlence alanı sunuyor. Salonda yer alan L şeklinde koltuklar ve masa ile harika bir dinlenme alanı oluşturulmuş.

360 derecelik bir bakış açısıyla gün ışığını, dev pencerelerinden içeriye davet eden şık tekne, Leopard 40’tan daha geniş; bu modelde tekne gövdesinin iç kısmı ve kabin tavan yükseliği daha fazla.

Simonis & Voogd Yacht Design firmasının Gemi Mühendisi Alex Simonis, Leopard için: “Tüm gelişmeler daha fazla alan, daha fazla pencere ve kapı yaratmaya gidiyor gibi görünse de, gerçek bundan çok uzak. Tüm Leoparların tasarımı için, performans potansiyelleri en önemli önceliklerden biri olmaya devam ediyor” dedi.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir