Lüks Gulet All About You 2’de Keyifli Bir Tur Atın

 

Ferah ve şık bir gulet olan All About You 2, seyahat planlarınız için çok keyifli bir ambiyans sunuyor. Guletin her bir alanını incelediğimiz bu röportajımızda, yetkililerden modelin tüm detaylarını öğrendik.

All About You 2, İlkinin Revize Hali

“Tekne inşası aslında iki kabuk olarak başladı: All About You 1 ve All About You 2. Birinci kabuğu suya indirdiğimiz tarih 2018. 2018’de ilk tekne yapıldı. Monaco Boat Show’a gitti ve Monaco Boat Show’da da satıldı. Monaco Boat Show’da satıldıktan sonra ikinci kabuğa başladık ve birinci kabuğun üzerinde revizelerde bulunarak, ikinci kabauğu inşa ettik. İkinci kabuk da 2019 yılının Temmuz ayında indi. Tekne Hollanda projesine ait, Jim Tom tarafından çizildi.”

En Yüksek Yelken Direği

“6 kabinli, 12 misafir ağırlayabilen, toplam 10 personel tarafından işletilen teknemiz daha önce söylediğim gibi alüminyum üst binaya sahip. Türkiye’de bugüne kadar kullanılmış en yüksek yelken direği ve bugüne kadar Türkiye’de bir tekneye uygulanmış en büyük platforma sahip teknemiz.”

Motor Yat Konforunda Bir Yelkenli

“Kullanıcılarına çok fazla motor yat rahatlığı sağlayabilen, centilmen bot diye adlandırdığımız yani sailing teknelerde çok karşılaştığımız o dar alanlardan ziyade daha geniş bir kullanım alanı sunan, buna göre dizayn edilmiş bir tekne.  Daha çok alıştığımız sailing teknelerde biliyorsunuz, salona merdiven inerek inilmesi gerekir. Teknede o konfor hesap edilerek; salonu yüksek tavanlı,  geniş, 360 görüş açılı dizayn ettik, bir motor yat rahatlığını sunabilsin diye ve aynı zamanda da bir sailing teknesinden alınabilen yelken performansının alınması için.

Daha önce de bahsettiğim gibi salon dizaynı Jim Tom tarafından 360 derece görüş açısına sahip olmak için tamamen camla çevrildi. Söylediğim gibi normal klasik sailing teknelerdeki daha çok merdiven inmeden direkt giriş yapabiliyoruz salona.”

Köprü Üstü Salonda

“Tuvaletimiz, televizyonumuz, dolaplarımız, art screenlerimiz var. Köprü üstümüz yine salonla beraber. Köprü üstünün salondan ayrılmamasının sebebi; salonda oturan insanların 360 derece görüş açısına sahip olabilmeleri. Örneğin; birinci teknede köprü üstü ve salonu ayırmıştık ama bu teknede bu şekilde revize ettik ama kız kardeşinde ayrı bir bölme köprü üstü. Hachtport ve panelimiz burada, yemek masamız burada. Yine buradan, salondan misafir kabinlerine iniş yapıyoruz.”

6 Misafir Kabini

“Personel kabinleri ve misafir kabinleri ayrı separe edilmiş durumda, yolcuların rahat ulaşım sağlayabilmeleri için. 6 tane misafir kabinimiz bulunuyor. Teknemiz maksimum 16 mil sürate sahip. Cat makinalarla, makina talimi sağlanıyor.”

Teknenin kabinlerine iniyoruz…

Yüksek Tavanlı Kamaralar

“Burada da bahsettiğim gibi bir sailing tekneden daha çok motor yat konforu sağlamak için kabinler geniş ve yüksek tasarlandı. Tavan yüksekliği 2.10 kamaraların. Tekne entertainmentı tamamen kumandadan iletilebiliyor: klimalarımız, elektriğimiz. Tamamen tek kumandadan ya da telefonunuzdan tekneyi kontrol edebiliyorsunuz, konakladığınız süre boyunca.”

Masaj Odasının Keyfini Çıkarın

“Masaj odamız, ikinci teknde tekrar kullanıcı talepleri doğrultusunda denize indi. Birinci teknemizde masaj odası yok. All About You 2, masaj odasıyla inşa edildi. Gelen yolcular için teknede masaj personeli bulunuyor. Tatil esnasında masajlarını yaptırabiliyorlar.

VIP kabin ve beş kabin var. Bu kabinlerde ek olarak çocuklu aileler için yatak altından ekstra yatağımız da çıkıyor. Her kabine mutlaka bir lumbuz koyduk, hepsine eşit olarak en az bir adet lumbuz bıraktık.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir