“Renklerin Ahengi ile Ruhunuza Dokunuyoruz”

 

Müşterilerinden gelen yoğun talep üzerine, Mengen Design’ı kuran Fulya Mengen: “Tasarladığımız yatların iç ve dış alanları, müşterilerimizin yaşam tarzlarından ve hayata bakışlarından beklentilerini karşılamalı ve sıradan olmamalıdır. Evlerimiz, ofislerimiz yatlarımız kısaca yaşam alanlarımız nefes aldığımız sürece huzur bulacağımız manevi sığınaklarımızdır” sözleriyle, tekne dekorasyonuna profesyonel bir bakış açısı getiriyor. 

Fulya Mengen uzun yıllardır denizcilik sektörüne hizmet veren Mengen Yatçılık Refit&Repair firmasında tasarım ve uygulama üzerine birçok alanda uzmanlaştı; yatçılık alanında kendini geliştirdi ve uzmanlık becerilerini başarıyla harmanladı.

2020 yılında sadece yat indoor ve outdoor tasarımı yapmak üzere Mengen Design firmasını kuran Mengen, yat tasarım ve uygulama projelerinde Mengen Yatçılık ile koordineli bir şekilde ilerleyerek, teknelerin iç-dış mekân tasarımı ve uygulamasında anahtar teslim şeklinde hizmet veriyor.

Her Noktaya Ulaşan Kapsamlı Hizmet

Mengen Design, sahip olduğu geniş hizmet ağı sayesinde herhangi sınırlamaya gerek duymadan, Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor. Mengen Design; mimari tasarım ve iç mimari tasarım proje uygulaması, mimari ve iç mimari danışmanlık, yat indoor&outdoor design, anahtar teslim projeler, ince işler uygulaması, yat tekstili (özel tasarım), yat dekor ve aksesuarlarının satışı olmak üzere geniş bir hizmet gamına sahip.

Tekne Dekorasyonu Dikkat İster

Küçük alanı olabildiğince verimli ve ferah kullanarak tarzlarını yansıtmaya özen gösterdiklerini ifade eden Mengen: “Tekne küçük bir alandır. Herhangi bir ev ya da büyük alan gibi değil. Teknede kullanacağımız objelerin, dekorun, renklerin, tekne alanını daha da daraltmamasına çok dikkat etmemiz gerekir. Parke çeşitlerinden, tavan rengine kadar uygulama biçimlerine kadar çok dikkat edilmesi gerek” dedi.

2021 Senesinin Rengi Turuncu

2021 yılı tekne modasına ışık tutan Mengen: “Ben minimal tarzın hâkim olacağını düşünüyorum, her zaman minimal tarzda çalışmayı seviyorum. Deniz deyince aklımıza mavi gelir ama bu sene özellikle turuncunun ön plana çıkacağına inanıyorum” dedi.

Mengen, renk seçiminin aile yaşam biçimi ve seçimleriyle doğru orantılı olduğunu belirtse de Mengen Design’da, tekne alanını daha büyük göstermek adına açık renk kullanma taraftarı olduklarını da ekliyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir