Nuri, Yenilenen Tasarımıyla

 

40.5 metrelik motoryat Nuri’nin kiralama hizmetlerine uygun olacak şekilde planlanan yenileme çalışmaları sona erdi.

nuri

‘Kaşif gemisine modern bir dönüş’ düsturuyla üretilen tekne, en iyisini ortaya koyabilmek için birçok modifikasyondan geçti. Boutsen Design tarafından yapılan tasarımsal iyileştirmeler oldukça şık bir atmosfer ortaya çıkarmış.

Özel Dizayn

Sportif dış cephe, çelik ve alüminyumdan üretildi. Yatın mimarisi Hydro Tec ile iş birliği içinde şirketin kendisi tarafından yapıldı. Nuri, yenilenmiş iç mekanları ve güneşlenme terasında yer alan yeni jakuzisi ile daha çağdaş bir görünüme kavuştu. Lüks yatta; içerisinde kral yatak, divan, gömme dolap ve en-suite banyonun da bulunduğu ana kamara ile toplam beş kamara konumlandırılmış. 12 kişilik misafire ek olarak dokuz mürettebat için konaklayacak kadar alan mevcut.

nuri

İç mekan mimarisinde tercih edilen koyu ahşap duvar kaplamalarına, açık kahve, taba tonlarındaki lake ve deri döşemeli mobilyalar eşlik ediyor. Seçilen tonlar koyu ve düz gibi gözüksede, bütünsel olarak bir araya geldikleri zaman temiz ve soft bir görüntü ortaya çıkmış. Ana salondaki dama tahtasını andiron saklama alanları ve duvardaki girintili hareketlilik, yata karakteristik bir hava katmış.

Lüks Bir Sosyal Yaşam Alanı

Nuri’nin üç güvertesine göz atacak olursak; hepsi geniş alanlara sahip. Sürgülü cam kapılar ile bezenmiş ana salon, kolaylıkla denize ulaşabileceğiniz yüzme platformuna entegre. Yeni eklenen jakuzi ve etrafına eklenen bar tabureleri güneşlenme terasında yer alıyor. Ayrıca buradaki televizyon, kanepe ve yemek yeme alanı ile özel bir sosyal yaşam alanı oluşturulmuş desek yanlış olmaz.

nuri

Nuri’nin Geniş Depolama Alanı

Üst güvertenin kıç tarafa bakan ve bebek mavisi şezlongların yer aldığı bölüm de açık havada keyifle yemek yiyebileceğiniz alanlardan biri. Panoramik okyanus manzarası ve esnek modüler koltuk eşliğinde ön güverte salonunun tadını çıkarabilirsiniz.41 metrelik uzunluğa sahip Nuri normalinde bir kaşif gemisi olduğu için doğal olarak geniş depolama alanına sahip. Deniz bisikletleri, su kayağı ve 12 metrelik bir bot dahil olmak üzere 15’ten fazla oyuncak ve bota ev sahipliği yapabilecek alanı var.

nuri

Maksimum 14.5 knot hız yapabilen yat, ikiz motorları sayesinde dokuz knot hıza indiğinde 5.500 deniz mili gibi etkileyici bir menzile ulaşıyor.

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir