Siman Yachts Horacio Bozzo ile 50 Metrelik Süperyat Enzo’yu Tanıttı

La Spezia merkezli tersane Siman Yachts , İtalyan tasarımcı Horacio Bozzo ile Enzo adlı 50 metrelik yeni bir süper yat tanıtımı için bir araya geldi .  Projenin mimarisi ve mühendisliği, Axis Group Yacht Design tarafından üstlenildi.

Tersanenin Pisa tesislerinde inşa edilecek olan yatın tasarımı, Bozzo’ya göre konukların ” rahatlık ve  hayatın tadını çıkarma” konseptini benimseyen “yenilikçi alan kullanımı” üzerine gerçekleşiyor.

Yatın 460 metrekarelik dış alanları, 136 metrekaresi yalnızca bir sonsuzluk havuzu, açık havada yemek yeme ve bir çift katlanır balkon içeren büyük bir beach club alanına ayrılmış. İki güverteye yayılan alan, iç mekan yemek salonuna kadar bağlanan tek bir alan olarak tasarlanmış. Böylece konuklar yemeklerin tadını çıkarırken aynı zamanda dışarının ambiyansıyla bağlantıda kalabilme imkanı sağlıyor.

Panoramik manzaraya sahip ana güverte tam kirişli bir yat sahibi süiti ile altı kabinle, 12 kişiye kadar konaklama imkanına sahip.  Üst güverte, sahibinin isteğine göre oyun odası, ofis veya mini spor salonu olarak da işlev görebilen dönüştürülebilir bir VIP’ye ev sahipliği yapıyor.

Depo, yedi metrelik bir bot, bir jet-ski ve bir kurtarma botu için ön güverte tarafında bir garajda yer alıyor.

498 GT’ye sahip olacak yatın teslimatı 2025 olarak planlanıyor. Tersanede 2023 yılı sonunda teslim edilmesi planlanan 50 metrelik bir proje daha bulunuyor.

Kaynak: https://www.yathaberturkiye.com/

 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir