Garanti BBVA Leasing ile Tekne Sahibi Olabilirsiniz

 

Tekne sahibi olmak sizin için hep uzakta kalan bir hayal miydi? Artık böyle olmak zorunda değil çünkü Garanti BBVA Leasing, tekne sahibi olmak isteyen herkese kolay ve avantajlı bir leasing hizmeti sunuyor. Sürecin başından, sonuna kadar “müşteri dostu” bir felsefe ile hareket eden Garanti BBVA Leasing’in Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Levent Gülbahçe ile yaptığımız röportajda leasing sistemini ve avantajlarını konuştuk.

Hayallere Giden Yol

“Tekne sahibi olmanın hızlı ve kolay yollarından biri de leasing finansmanı ile gerçekleşir. Leasing yani finansal kiralama, her ne kadar makine ve ekipman finansmanı için alternatif olsa da tekne sahibi olmak isteyenler de leasing avantajlarından yararlanabiliyor.”

Tekne Ayrımı Yapmıyoruz

“Garanti BBVA Leasing olarak; tekne tiplerinde ayrım yapmadan; yeni veya ikinci el  tekneler için leasing finansmanı sağlıyoruz. Tekne tutarı konusunda herhangi bir kısıtlamamız bulunmuyor. Özellikle Türk bayraklı teknelerin finansmanında şahıs veya müşterilerimizin firmaları üzerinden leasing işlemi gerçekleştiriyoruz.  Müşterilerimiz, almak istedikleri tekneyi bizlerle paylaşmasının ardından kredi değerlendirme süreci sonrası, leasing sözleşmesini imzalıyor, satıcı firmalar ile süreci başlatarak, teknenin müşterimize teslimini sağlıyoruz.”

Leasing Yöntemi Birçok Avantaja Sahip

“Tekne finansmanında leasing tercih edilmesindeki en temel avantaj; müşterilerimizin öz kaynakları veya işletme sermayelerini kullanmadan ve banka limitleri etkilenmeden leasing ile tekne sahibi olabilmeleri. Leasing ile alım yapmak isteyen müşterilerimiz gelir ve nakit akışlarına uygun, orta ve uzun vadeli sunduğumuz özel ödeme planları ile kolay ve hızlıca tekne sahibi olabiliyorlar.”

Tüm Süreçleri Yönetiyoruz

“Sıfır tekne satın almak isteyen müşterilerin satın alımdaki tüm süreçlerini tecrübeli kadromuzla müşterilerimiz adına biz yönetiyoruz. Aynı şekilde 2. el tekne alımlarında da teknelerin değerleme ve satış aşamasındaki tüm operasyonel süreçleri ve sigorta da dâhil olmak üzere bir çok konuda güvenilir ve hızlı bir hizmet sunuyoruz.”

 Kişiye Uygun Ödeme Planı

“Standart bir oranımız var diyemeyiz; finansman oranı alınacak teknenin özelliğine, yaşına ya da müşterimizin gelir durumuna göre değişkenlik gösterir. Ancak müşterilerimizin de genel tercihi yüzde 20 seviyesinde bir peşinat vererek, kalan tutar için finansman sağlamak yönünde oluyor. Burada en ideal olan, müşterilerimizin nakit akışına uygun ödeme planı ile finansmanı sağlamak. Bu bazen peşinatsız da olabildiği gibi, bazen de peşinatlı ya da ara ödemeli şeklinde olabiliyor.”

Teknenin Değeri Önemli

“Tekne finansmanında teknenin değeri oldukça önemli bir konu. Genellikle müşterilerimizin tercih ettiği teknelerin 2.el değerlilikleri ilave bir teminata ihtiyaç duyulmadan işlemin finansmanının sağlanmasına imkân sağlıyor. Ancak bazı durumlarda ek teminat alarak da işlem yaptığımız örnekler var.”

Kredi mi Leasing mi?

“Tekne alımlarında leasing ile banka kredisi arasında bazı temel farklılıklar var. Bunlardan birincisi, teknenin bir teminat değerinin olması. Tekne leasing işlemi yaparken,  müşterilerimizin gelirlerine ve nakit akışlarına baktığımız kadar, teknenin değerini de dikkate alıyoruz.  Bankalar için bu durum bizler kadar rahat olmuyor, tekneye rehin konması vb. hukuksal süreçler, teknenin teminat olma özelliğini bankalar açısından zorluyor.

Diğer önemli bir fark ise müşterilerimizin tekne alımlarında sadece finansman değil, operasyonel konularda da tüm süreci yöneterek bu hizmeti de sunmuş oluyoruz. Banka kredisinde ise müşterimiz tüm süreci kendisi takip etmek zorunda kalıyor.

Ayrıca leasing ile tekne sahibi olunmak istendiğinde, ödeme planı konusunda müşterilerimize sunduğumuz ödeme planlarında oldukça esnek ve nakit akışlarına uygun modeller sunabiliyoruz.”

Garanti BBVA Leasing Her Zaman Yanınızda

“Garanti BBVA Leasing olarak, yeni veya ikinci el Türk bayraklı tüm tekne tiplerinin finansmanında müşterilerimizin yanınızdayız. Geniş hizmet ağımız ve tecrübeli kadromuz ile özel kullanımlar için tüm tekne finansmanında müşterilerimizin yanındayız.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir