Tekneyi İhtiyacınız Kadar Satın Alarak da Tekne Sahibi Olabilirsiniz

 

Herkesin bir tekne almak hayali olsa da bu hayalin biraz pahalı olduğu aşikâr. Peki ya, hem tekne sahibi olabileceğiniz hem de çok para bağlamayacağınız bir sistem olsaydı? Ortak Tekne, tam olarak böyle bir sistem ile çalışıyor. Firmanın sahibi Ahmet Sedat Kuru, sistemin detaylarını bizimle paylaştı.

Ortak Kullanım
Bu sistemde bir teknenin tamamını satın almıyorsunuz, yılda 8 hafta kullanmak üzere bir teknenin 1/6’sını alıyorsunuz. Bu şekilde farklı ortaklar, tek bir tekneyi dönüşümlü olarak kullanıyor. Bu sekiz haftalık süre, yıl başında tüm ortakların katıldığı online bir seçim ile belirleniyor.

Tüm Süreçleri Firma Yönetiyor

Teknenin bakım, onarım, arıza, sigorta ve temizlik gibi tüm detayları firma tarafından hallediliyor yani ortaklar arasında bir iletişim söz konusu değil.

6 Yıllık Sözleşme

6 yıllık bir sürecin sonunda sözleşme gereği teknede olan hakkınız sona eriyor. Bu her anlamda tekne sahipleri için avantajlı bir hüküm. Bu sayede, 6 senede bir tekne modelini değiştirebilir ve artık yaşlanan teknenin arıza ve artan bakım masrafını karşılamak zorunda kalmadan yeni bir tekneye geçiş yapabilirsiniz.

Her Yönden Avantajlı  

Bu sistem sayesinde kısa bir zaman kullandığınız fakat tam zamanlı bir ödeme yaptığınız bir tekne yerine, sadece kullandığınız kadar ödediğiniz bir tekneye sahip oluyorsunuz. Bu da tekneyle ilgili tüm maliyetlerin bir hayli düşmesi demek. Üstelik tekneyle ilgili her işlem  firma tarafından takip ediliyor ve denetleniyor. Bu sayede ortaklara düşen yalnızca tatilin tadını çıkarmak oluyor.

Büyüyen Bir Sistem

Şu anda 60 kişi, bu sistem dâhilinde tekne sahibi oldu. 2022’de, 100 kişiyi geçecek olan firma Jeanneau, Beneteau ve Lagoon tekneleri deniz severlere sunuyor. Şu anda Göcek lokasyonlu olarak bu hizmetten yararlanabilirsiniz fakat Kuru, 2022-2023 yıllarında Bodrum ve Marmaris’i de rotaya ekleyeceklerini ifade ediyor.

Belli bir müşteri profiline sahip olduklarını söyleyen Kuru, belirlenen kurallara titizlikle uyulduğunu ve buna uyum sağlamakta zorlanacak müşteriler ile çalışmadıklarının altını çiziyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir