Tekneyle Ulaşım Sağlanan 9 Büyüleyici Restoran

 

Üç tarafı denizlerle kaplı, cennet ülke Türkiye’nin ne manzarası biter, ne de dünyaca ünlü yemeklerinin tadı. Sizin için sıraladığımız bu restoranlar, yemek menüleri ve şaraplarıyla ün salmış, şehrinde en çok tercih edilen popüler duraklar arasında yer alıyor. Bu büyüleyici restoranlara tekne ile de ulaşım sağlanıyor.

  1) Lacivert Restoran/Bar – İstanbul

Anadolu Hisarı’nda denize karşı enfes bir yemek yeme deneyimi sunan Lacivert Restoran’a ulaşmak düşündüğünüz kadar zor değil. Restoran Rumeli Hisarı’ndan Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00’dan, hafta arası 12.00’dan itibaren tekne kaldırıyor. Sadece dört dakikalık bir yolculuktan sonra Boğaz Köprüsü’nü izleyen masanıza geçebiliyorsunuz. Restoran, birbirinden leziz ve taze deniz mahsulleri sunuyor.

 

2) Kumlubükü Yacht Club – Marmaris

Önce tatil amacıyla Ahmet Özkal tarafından satın alınan Kumlubükü Yacht Club, 1981 yılında restoran olarak işletilmeye başlandı. Restoran, Türk mutfağının zengin lezzetleri yanı sıra, Çin mutfağını da ayağınıza getiriyor. Yat restoran, adından ziyade Hollandalı Ahmet’in Yeri olarak ün salmış durumda.

3) A’jia Hotel&Restoran – İstanbul

Eski bir Osmanlı yalısından otele çevrilen A’jia Hotel ayrı zamanda restoran olarak da hizmet veriyor. Kanlıca’da yer alan hotel&restoran, 2009 Condé Nast Johansens Mükemmellik Ödülü tarafından Avrupa’daki “En Mükemmel Büyüleyici Otel” ödülüne layık görüldü. Boğaz’ın seyrini ayağınıza getiren restoran Akdeniz ve dünya mutfağından lezzetli yemekler ile misafirlerinin karşısına çıkıyor. Zengin bir şarap menüsüne de sahip olan restoran, brunch konusunda da oldukça meşhur.

4) Osman’ın Yeri – Fethiye

Turunç Pınarı Koyu veya Balıkçı Osman’ın Yeri olarak da bilinen Osman’ın Yeri, teknecilerin uğrak noktalarından bir tanesi.  Osman Aydın tarafından inşa ettirilen restorana verilen Turunç Pınarı ismi ise denizden 400 metre yükseklikteki turunç ağaçlarıyla kaplanmış tatlı su pınarından geliyor. Restoran, 2017 yılında yapımcı Timur Savcı tarafından 35 milyon Euro’ya satın alındı.

 5) Sabrina’s Haus Restoran – Bozburun/Muğla

Restoran olarak da hizmet veren Sabrinas Haous Hotel, Muğla’nın en güzel restoranları arasında haklı yerini alıyor. Restoranda her gün, “Sabrina’nın romantik kahvaltısı” ismiyle tamamen organik ve taze ürünler, yerel ve ithalat peynirler, saf ve sızma zeytinyağları ve ev yapımı reçeller sunuluyor. Akşam yemeklerinde birbirinden leziz deniz mahsulleri ve ona eşlik eden şaraplar ile Bozburun’unun manzarası kesinlikle görmeye değer bir tablo oluşturuyor.

 

 6) Kalpazankaya Restoran – İstanbul

Burgaz Ada’da yer alan Kalpazankaya Restoran, deniz manzarasının eşlik ettiği lezzetli yemekleri ile gidenlerin aklına kazınıyor. Restoran, ulaşım için deniz taksisi hizmetiyle istediğiniz iskeleden sizi alabiliyor. Deniz ürünleri dışında yeni tatlar denemek isteyen kişiler için de meze ve et çeşitlerine dair farklı seçenekler sunuluyor.  Kalpazankaya Restoran’a özel yemekleri tatmak isteyen lezzet severlerin, restorana gitmeden evvel bilgi vermesi gerektiğini de hatırlatalım.

7) Nomad Restaurant –  Bedri Rahmi Koyu/Muğla

Zengin deniz mahsulleri ve et çeşitlerinde damaklarda güzel izler bırakan Nomad Restoran, güzel bir koyda yer alıyor. Ana yemekten önce servis edilen çeşitli mezeler, restoranın ana yemekleri kadar beğeniliyor. Bu koydan geçen tekneler, Nomad Restoran’a uğramadan yolculuklarını tamamlamış sayılmıyorlar.

 

 

 8) Kız Kulesi – İstanbul

Bu listenin olmazsa olmazı tabii ki Kız Kulesi. İki kıtanın kesiştiği noktada, Boğaz’a karşı yemek yemeyi kim istemez ki? Tarihi yapısıyla kendine hayran bırakan Kız Kulesi aynı zaman da restoran hizmeti de veriyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği öğünlerinin her birinde tercih edebileceğiniz, saat sınırlaması olmayan bir restoran. Akşam saat 19.15’den sonra dünya lezzetlerinin servis edildiği Kız Kulesi’nde bir de kıyafet kuralları bulunuyor. Günlük kıyafet ile gidilemeyen Kız Kulesi’ne ise ulaşım düşündüğünüzden daha kolay. Ulaşım için hafta içi ve hafta sonu Kabataş’tan tekne kaldırılıyor.

 9) Kocabahçe Glamping – Marmaris -Kocabahçe Koyu

Ruh sağlığını korumanın ve iyileştirmenin, Kocabahçe Glamping için bir amaç olduğunu söylesek, yanılmayız. Hem konaklama hem de restoran hizmetleri veren Kocabahçe Glamping, tesisinde bostandan toplanan sebze ve meyveleri kullanıyor. Servis edilen tüm deniz mahsulleri taze olarak sunuluyor.

10 dönümlük bir arazi üzerine kurulan restoran, küçük bir limana sahip olması nedeniyle sadece 6 tekneyi aynı anda ağırlıyabiliyor. 50 kişilik misafir kapasitesinin olduğu Kocabahçe Glamping restoranına gitmeden evvel mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir