Venna Yacht CNR Yat Fuarı’nda İlgiyle Karşılandı

 

Venna Yacht ürettiği farklı model tekneleriyle her türlü hayat tarzına göre bir konsept sunuyor. 1 ile 6 Haziran arasında CNR Yat Fuarı’nda stand açan firma sahibi Murat Bey ile  konuşma fırsatı yakaladık hatta bir teknede tur bile attık. İşte, Venna Yacht’ın teknelerine yakın bir mercek…

Merhaba. Venna Yacht’ı  ve modellerinizi tanıyabilir miyiz?

“Hoş geldiniz, merhabalar. Venna markası 1,5 yıl önce kurulmuş bir firma. Yurt içi ve yurt dışı pazarına hitap etmekteyiz. Dört farklı modelimiz var; 8.20, 8.50, 4.80 ve 5.80 modellerimizi üretime geçirdik. Müşterimizin tercihlerine göre içten takma ve dıştan takma motor akuple edebiliyoruz. Bunun gibi iç sularda rahatlıkla kullanabilecekleri konforlu, keyifli, aile tekneleri. İleriki zamanlarda ailemize katılacak yeni modellerle de karşınızda olacak.”

CNR Yat Fuarı’nda sergilediğiniz modellerden bahsedelim.

“Şu anda fuardaki modellerimiz 8.20 Weekend modelimiz; 8.20 boyunda, 2.90 eninde. Yaklaşık 4,5 ton ağırlığında bir tekne. Minumum 110 beygirle, 230 beygir gücüne kadar motora takabiliyoruz. İç dizaynı tamamen konfora yönelik. Döşemesi, camları, birinci sınıf. Tekne birinci kalite malzemeden üretilmiştir.

Diğer modelimiz 8.45 SeaPilot modelimiz. Onda 2022 yılında ilk tekneyi suya indirmiş olacağız. O da tamamen dıştan takma versiyonlu, Avrupa pazarına hitap edecek bir tekne. Diğer modelimiz 5.80 ve 4.80. Onlar da ünlü bir tasarımcı tarafından çizildi ve dizayn edildi. Onunla da daha çok sportif amaçlı olan müşterilerimize hitap ediyoruz. Bu şekilde ailemiz genişlemeye devam ediyor.”

Bu noktada, Murat Bey ile fuarda sergilenen 8.20 modelini yakından görmek için tekneye çıktık ve röportajın kalanını burada tamamladık.

Tekneyi anlatır mısınız, Murat Bey?

“Şu anda 8.20 Weekend modelimizin iç kısmını tanıtmaktayım size. Teknemiz gayet ferah ve kullanışlı bir iç hacme sahiptir. 8.20 boyunda, 2.90 genişliğinde. Burada gayet sekiz kişinin oturabileceği oturma grubumuz var. Masamız mevcut. Ocak ve lavabomuz, kullanışlı çekmecelerimiz… hepsi burada mevcuttur.

Teknenin dizaynı ve görüş açısına göre; direkt kaptan koltuğuna oturduğunuzda bütün alana hâkimsiniz, ona göre tasarladık. Tavanımızda camlar mevcut, bu insanları hiçbir zaman için kapalı bir mekânda oturduğunu hissettirmez. Teknelerde en çok aranan özellik budur. Gayet ferah bir  iç yapıya sahiptir. İsterseniz biraz da kamara kısmını size tanıtayım.

1.85 yatağımız mevcut. Gayet iki kişinin yatabileceği konfora sahip. Sol tarafta bir gardırobumuz var. Buzdolabımız burada. Bu tarz teknelerde olmayan bir tüp kabinimiz var. Uzunluk 1.65 ve 90 santim genişliğinde. Rahatlıkla tek kişilik yatak olabiliyor. Burada tuvaletimiz mevcut. Burada gardırop var. Rahatlıkla eşyalarınızı koyabileceğiniz çok ferah, geniş bir gardıroba sahip burası.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir