West Marine Verdiği Hizmetle Her Sezon Tekne Dostu

 

Aylardan Haziran. Uzun zamandır kenarda bekleyen tekneler yavaş yavaş suya inmeye başladı. Yoğun bir sezon geçirdiklerini ifade eden West Marine Genel Müdürü Arif Çuvalcı ile hem sezonu konuştuk hem de firmayı tanıdık.

Merhaba. Sizi ve West Marine’i tanıyabilir miyiz?

“Merhabalar, ben Arif Çuvalcı. 20 yıldır bu işi yapıyoruz. 15 kişilik bir ekibimiz var. Yaptığımız işler; Volvo Penta, Yanmar, Köhler, Fischer Panda, Onan, ZF şanzımanları yetkili servisiyiz. Ayrıyeten bot hangarımız var. Anlık bakımlar, motor bakımları, jeneratör bakımları, şanzıman bakımları yapıyoruz. Sezon zamanı o işlerle uğraşıyoruz. Markalarımızın hepsinde yetkili servisiz. Yetkili servisi olmayan harici makinelere bakmıyoruz. Marin grubundayız. Bütün markaların hepsi marin grubun zaten bizde.”

Nerede hizmet veriyorsunuz?

“Çoğunlukla Göcek dışında çıkmıyoruz.”

Sezon öncesi süreç nasıl ilerliyor West Marine için?

“Sezonun en hızlı zamanındayız. Sezon öncesi bakımlar çok önemli hatta bakımı kış ayında yaptırsalar, çok çok daha iyi bizim için. Sezon başladığı zaman çok yoğunlaşıyoruz, işler de gecikmelerimiz oluyor yoğunluktan dolayı tabii bir de müşteri memnuniyeti var. Sıkı bir dönem geçiriyoruz. Özellikle, bu pandemiden dolayı çok yoğun geçiyor zamanımız.”

Bakımın yaz, kış diye bir mevsimi var mı?

“Kışlık bakımlarda tekneler kullanılmıyorsa, kışlamaya alıp bırakıyoruz.  Ama illaki kışlamaya alınacak diye bir şey yok. Kışın da bakımlar yapılabilir, tekne bakımlar yapıldıktan sonra da kalabilir ki yazın sıkışmayalım diye.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir