Vicem 50 Klasik Teknelere Yeni Bir Soluk Getiriyor

 

Türk yat üreticisi Vicem Yachts tarafından piyasaya sürülen Vicem 50 Classic, Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük ilgi görüyor.

Firma en sonki duyurusunda teknenin ilk iki gövdesinin piyasaya sunulduğunu açıkladı. 5 aylık bir üretim süresinden sonra gövde 3 ve 4 de aynı şekilde piyasaya sunulacak.

Firmanın Üretim Müdürü Yiğit Akbarlas, yeni model ile ilgili şunları söylüyor: “ Vicem 50 Classic’i fiberglas modeli olarak tanıttığımızda Vicem’de müşterilere daha hızlı geri dönüş süresi sağlayabileceğimizi ve aynı zamanda kalite, stil ve denize elverişlilik açısından tekne sahiplerinin yüksek beklentilerini aşan bir yat geliştirebileceğimizi fark ettik.”

25 knot sürat hızına kadar çıkabilen tekne, 8,5 knot hızında 477 deniz mili gidebiliyor fakat tekne sahibinin isteğine göre modelde yapılacak bazı değişiklikler ile bu hız 28 knota kadar çıkabilir.

Teknede bir mutfak, master kamara, twin ve ranza yataklı iki misafir kamarası olmak üzere toplam üç kamaraya yer veriliyor.

Kişiselleştirmenin ön planda tutulduğu modelde L şeklinde yer alan mutfağın konumlandırıldığı stratejik nokta sayesinde salona büyükçe bir yer ayrılmış.

15 metre boyundaki klasik teknenin iç ve dış tasarımı tamamen firmanın ekibine ait. Teknenin tamamında ön plana çıkan dolaplar, zanaatkarlar tarafından titizlikle yapılmış.

Teknik Özellikler

Toplam uzunluk: 15.85 m
Kiriş: 4,41 m
Draft: 1,12 m
Maks. kişi kapasiteli: 8
Yakıt Deposu: 2000 l
Su Deposu: 757 l
Motorlar: 2 x VOLVO PENTA IPS 600

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir