5 Ülkeye Yayılan Bir Hizmet Anlayışı: D Marin

 

Dünya çapında 15 marina ve tutkulu bir hizmet anlayışı ile D Marin, Cannes’da yerini aldı. D Marin Turgutreis Marina Müdürü Ecmel Çakmak ile bir marina turu yaptık.

Farklı Ülkelerdeki Eviniz: D Marin

“Merhaba, Cannes Yacht Festivali’ne hoş geldiniz. D Marin standından size sesleniyoruz. D Marin; global marina, network markası 2003 yılında Türkiye’de Turgutreis’te doğmuştu. Ben D Marin Turgutreis Marina Müdürü Ecmel Çakmak. Size ilk marinanın müdürü olarak sesleniyorum. Bütün marinalarımız 5 ülkede 15 adet olup, tek bir kontrat ile her birini ziyaret edebildiğiniz evleriniz haline geliyor, D Marin markasıyla.

Güzel bir Boat Show olmasını diliyoruz. Burada çok güzel tekneler var, çok güzel dünya prömiyeri yapan yeni modellerle karşı karşıyayız. Tüm yatçılar, tekneleri ziyaret ettikleri gibi bizleri de ziyaret edip kendi imkânlarını kullanabilmek adına bizim marinalarımızda ne kadar konaklayabileceklerine karar veriyorlar.”

Hizmetlerimizle Yanınızdayız

“D Marin markası, bütün fuarlarda kendini tekneye gönül veren, tekne almak isteyen müşterilerine sunuyor. Bunu dönem içerisindeki kampanyalarıyla, dönem içerisindeki kışlamaları ve sunduğu marina hizmetleriyle size bunları sağlıyor. Bütün marinaların toplam 2 binin üzerinde bağlama kapasitesi ve ‘dry dock’ diye tabir ettiğimiz çekik sahalarında bakım ve onarım yerleri bulunmaktadır.”

Dünya Çapında 15 Marina

“5 ülke dediğimiz; Türkiye’de 3 marina, Hırvatistan’da 3 marina. Geçtiğimiz ay bir tane daha marina olarak Hırvatistan marina sayısını 4’e çıkarttı, D-marin markası. Aynı zamanda Montenegro 1 marina, Dubai’de 4 marina ile birlikte toplamda 15 marina. Biz şöyle diyoruz; bir kontratla 15 marinayı, 5 ülkede ziyaret edebiliyorsunuz. D Marin bütün marinalarında aynı kaliteyi aynı hizmeti ve vizyonu bütün müşterilerine sunmakta.”

Marina Sayımızı 30’a Yükselteceğiz

“D Marin global markası, gördüğünüz gibi Adriatic Denizi’nde ve Ege Denizi, Doğu Akdeniz çanağında kendini konumlandırıyor. Arap Yarımdası’nda da büyüyen mega yat ve süper yat visionu ile beraber kendini burada 4 marinayla konumlandırıyor. Bundan sonraki adımları hepimizin tahmin edeceği üzere; haritanın geri kalan kısmını yani Akdeniz’in kuzeyini,  güney Avrupa’yı kapsayacak şekilde kendini konumlandırmak niyetinde.  Bunu nasıl yapacak? İtalya da, Fransa ‘da ve İspanyada’ki yeni marina yatırımlarıyla bunu yapacak. Toplamda 30 küsür marinaya çıkacağız. Çok ciddi bir management soft veriyle tüm müşterilerinin kolayca ulaşabileceği, hizmetlerin verilmesini sağlayacak bir yeni marina haline gelecek.”

Farklı Ülkeler Aynı Kalite

“Marinalarımız şöyle; Gouvia, Lefkas ve Zea, Hırvatistan, Borik, Dalmacjia, Tribunj, Mandalina ve Montenegro. Montenegro’da da Portonovi’miz var. Türkiye lokasyonununda; Didim , Turgutreis ve Göcek ve bir diğer yarımadada bizim Arap Körfezi’nde bu marinalarımız var. Toplam 15 marina. Her biri aynı D Marin kalitesiyle müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyuyor. Herkese sevgiler saygılar görüşmek dileğiyle.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir