500 SSC’den İlk Fotoğraflar Geldi! İşte Tekneye İlk Bakış

 

SSC, sınıfının en büyük modeli olan ve uzun bir zamandır detayları merak edilen 500 SSC’nin, fotoğrafları geldi. Teknenin son testleri, Lake-X’te yer alan Mercury test merkezinde gerçekleşince modelde, Mercury’nin yeni tanıttığı Verado motorundan 4 adet bulunduğu açıklandı.

16.3 metre boyundaki modelin esas tasarlanma amacı hız yapmak olmasa da tekne 56-58 knot hıza kadar çıkıyor. Tekne, lüksü ve konforu seven denizciler için tasarlanan offshore bir motoryat.

Teknenin iç dizaynı oldukça sade bir şekilde planlandı. En önde yer alan oturma alanından, arkadaki yüzme platformuna kadar düz bir yol uzanıyor. Teknenin sunroofu ise oldukça büyük ve günlerin tadını çıkarmanız için birebir. Modelin kamarası da oldukça farklı. Kamarada çift kişilik bir queen yatak, koltuk takımı ve ikinci bir mutfak var.

Modelin genelinde kullanılan ve Formula tarafından bulunan Smart Zone konseptiyle, tekne alanları oldukça verimli bir şekilde kullanılarak, dar alanlardan ferah alanlar yaratılmış.

Hayatı Kolaylaştıran Teknoloji

Teknede parmak ucuyla hareket eden joystick kumanda teknolojisi sayesinde, tekneyi yan hareket ettirebilir ve olduğu yerde döndürebilirsiniz. Çapa sistemlerinde de teknolojik bir yol tercih edilerek, elektronik çapa olan Skyhook kullanıldı. Bu sayede demir atmak yerine, olduğunuz yerde sabit olarak kalabilirsiniz. Ayrıca, soğutma suyu ısı ve akış miktarına kadar tüm motorların çalışma verilerini SmartCraft VesselView dokunmatik kontrol ekranından izleyip gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz. Modelle birlikte sunulan Ipad sayesinde, teknenin tüm elektrik sistemi kontrol edilebiliyor ve kamaradan Chartplotterlar izlenebiliyor.

İşte, teknenin fotoğrafları…

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir