Alanya Marina Her Sezon Tekne Sahiplerini Ağırlıyor

 

Antalya’da bulunan Alanya Marina, tekne sahipleri için birçok hizmet veriyor. Şu anda 217 tekneyi ağırlayan marinanın, doluluk oranı yüzde 75. Konuklara, hem tekne hem de kişisel ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecekleri her türlü alan ve hizmet sunuluyor.

Geniş Çekek Sahası

Marina, 88 bin metrekarelik geniş bir alan üzerine kurulu. Karada konaklamalarda ayrı bir bağlama ücreti almayan marina, denizde ve karada konaklama ücreti olarak aynı miktarı talep ediyor. Çekek sahasının 170 teknelik bir kapasitesi var. Bu sahada tekne sahipleri için boya, motor, marangoz, laminasyon, krom ve torna işleri ile elektrik atölyesi yer alıyor.

Tekne Teslimi Marina Müdüründen

Çekek sahasında bulunan atölyelerin tekneciler için verdikleri hizmetler, alanında uzman gemi inşaat mühendisler tarafından kontrol ediliyor ve tekne, sahibine bizzat marina müdürü tarafından teslim ediliyor.

100 Tonluk Travellift ve Bot Taşıyıcı

Çekek sahasında karaya alınan tekneler için 100 tonluk Ascom travellift ve 25 tonluk Ascom bot taşıyıcısı var. Ayrıca marinada 50 metreye kadar teknelere bağlama hizmeti verebilmekle birlikte, 30 metreye kadar olan tekneler güvenli bir şekilde karaya alınıyor.

Tekneciler İçin Her Şey

Marinada bakım onarım, elektronik, kumlama ve can salı servisi gibi birçok alanda hizmet veriliyor. Ayrıca misafirler marina içerisinde yer alan yat marketin geniş bir ürün yelpazesi sayesinde bütün ihtiyaçlarını temin edebiliyor.

Teknik İhtiyaçlara Çözüm

Tekne sahiplerinin, teknik ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına marinada bir adet 3 tonluk forklift, motor-direk sökme işlemlerinde kullanılan vinç ve borda-güverte boya ile tik yenileme işlemlerinde kullanılan 9x18x12 boyutlarında bir hangar mevcut.

Konaklama Üniteleri Tüm Tekne Sahiplerine Açık

Bazı durumlarda tekne sahipleri, teknenin bakımda olmasından dolayı tekne içerisinde konaklayamıyor. Marina, bu durumu engellemek için çekek sahasında oluşturduğu 9 adet konaklama ünitesiyle tekne sahiplerini ağırlıyor. Tekneyi boşaltmanın söz konusu olduğu durumlarda, konuklar eşyalarını her biri 6 metrekare olan depolama ünitelerine koyabiliyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir