Albemarle Boats ve Spencer Sportfish, 53 Projesine Başladı

 

2020 Fort Lauderdale Uluslararası Boat Show’un açılışından önce, Albemarle Boats ve Spencer Sportfish, iki şirket arasında yeni kurulan bir ortaklığı ve yarı özel 53 fitlik bir Carolina teknesi inşa etme planlarını duyurmuştu. O zamandan beri, tasarım çalışmaları tamamlandı, Edenton tesisi hazır hale getirildi, tekne kalıbı alındı ​​​​ve hazırlandı. Bugün şirket, ilk Albemarle 53 Spencer Edition’ın inşaatının Ağustos ayında Albemarle’nin Edenton, NC tesisinde başlayacağını duyurdu.

Albemarle Satış ve Ürün Geliştirme Direktörü Keith Privott proje hakkında yorum yaptı: “Ekibimiz, aylarca süren planlama artık hayata geçtiği için gerçekten heyecanlı. 53 gövdesi, vinilester reçinesi ve köpük çekirdek ile vakum infizyon yöntemiyle üretilecek ve bu da onu bugüne kadarki en güçlü ancak en hafif tasarımımız haline getirecek. Teknenin tamamı, sportif balıkçılık dünyasında yeni standartlar belirleyecek ve müşterilerimizin daha ileri gitmesine ve daha fazlasını yapmasına olanak sağlayacak yenilikçi ayrıntılar ve özelliklerle dolu.”

Flybridge Tasarımı

İlk 53, klasik Spencer stilini Albemarle kalitesi ve yenilikleri ile birleştirecek bir flybridge tasarımlı olacak. Gövde tasarımı, hem Albemarle hem de Spencer’ın uzun zamandır bilinen denizcilik yeteneği ile yüksek seyir hızları sağlayacak. İç mekânı açık bir salon düzenine, üç kamaraya ve iki banyoya sahip olacak. Oturum düzeni, öne bakan oturma sırası, bol oturma alanı ve köprüden mükemmel bir görüş alanı sunacak. 160 fit karelik devasa kokpitte canlı yem kutusu, platform kapısı, ve makine dairesi erişimi olan bir asma kat tasarımı ve çeşitli depolama ve soğutmayı barındıracak şekilde özelleştirilebilen kalıplanmış saklama alanları bulunacak.

Spencer Sportfish Başkanı Paul Spencer, “Özel teknelerimiz son yıllarda giderek daha da büyürken, 50 fit sınıfındaki tekneleri her zaman takdir etmişimdir ve onların gerçek rekabetçi turnuva yeteneklerini fark etmişimdir. Bu proje, tekne yapımı köklerimize bir dönüş ve gerçekten bu 53 feet tekneyi sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Albemarle 53 Spencer Edition’ın bir 3D görüntüsü ve ön teknik özellikler artık mevcut.

Daha fazla bilgi için Tatari Yatçılık ile iletişime geçebilirsiniz.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir