BGS Marin Tekneleriyle Kaliteli Bir Deneyim Yaşayın

 

BGS Marin, Öechsner Boote teknelerinin Türkiye temsilciliğini yapıyor. Şu anda 4 farklı model Türkiye pazarında, tekneseverlere sunuluyor. Her bir model kullanışlı ve konforlu. Gelin, detayları Yönetici Ortak Murat Gümüşova’dan dinleyelim.

Sektöre İlk Adım: Öechsner Boote 

“2020 yılında kurulan firmamız amatör ruhla profesyonel hizmet vermeyi hedefleyerek, ilk distribütörlüğünü Alman markası olan Öechsner Boote ile imzaladı. 20 feet ile 30 feet arasında üretim yapan firma, 7 Ocak 1986 yılında kurulan bir aile şirketi. Boyutları, modele göre değişen Öechsner Boote tekneleri, konforu ve kaliteyi en yüksek seviyede sunuyor.”

Kullanımı Pratik Tekneler

“Teknelerin en büyük özelliği küçük boyda olup, geniş gövdeye sahip olmaları ve treylerle istediğiniz yere taşınabilmeleridir. Avrupa’da pek çok kişi evlerinin bahçelerinde teknelerini muhafaza edip, istedikleri zaman tekneleri ile birlikte seyahat edebilmektedirler.”

Tekneler Özellikleriyle Ön Plana Çıkıyor

“En büyük özelliğimiz; dört modelimizi de Avrupa ve Türkiye’de treyler ile istediğiniz herhangi bir noktaya taşıyabilir ve o noktadan direkt seyir alabilirsiniz.  En büyük modelimiz olan SRX30’un tekne ağırlığı 3 bin 500 kilo olup, Avrupa’da ve Türkiye’de ticari ehliyete gerek olmadan yolculuk edebileceğiniz boyuttadır.

Teknelerimizin en büyük avantajı; hepsinin wide beam gövdeye sahip olmasıdır. Bunun anlamı, seri üretim tekneler içinde en stabil duruş teknolojisine sahip olan teknelerdir. Wide Beam gövdenin diğer özelliklerine bakarsak; az yakıt sarfiyatı, büyük dalgada sürüş rahatlığı, alçak su kesimi, maksimum hızlanma ve gövdeden kaynaklanan fazla yüzde 22 motor gücü olarak sayabiliriz.

Teknelerimiz manuel serme (el lamine) olarak imal edilmektedir. Bu daha karmaşık şekiller uygulamamızı sağlayan bir teknik olup, farklı duvar kalınlıkları yaratmamızı sağlar. Teknelerimizin daha hafif olma sebebi de bal peteği şeklinde olan duvar kalıplarımızdır.

Teknelerimizin gövdeleri, çift kabuklu gövdedir. Fiberglass takviyeli plastikten (GRP) yapılan çift kabuklu gövde yapısı; yüksek stabilite sağlar ve geleneksel bir gövdeden daha hafiftir. Mümkün olan en yüksek güvenliği sunar ve teknedeki havalandırma seviyesi kabin içinde hoş bir iklim sağlar. En küçük modelimiz SX20 de dahi kabin, WC, buzdolabı, lavabo ve chartplotter mevcuttur.”

Boat Show’da Tekneleri Gezin

“2 Ekim-10 Ekim tarihleri arasında Via Port Tuzla Boat Show’da SRX30 ve SX20 modellerimizi sergileyecek olup, bütün misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”

SX20-YACHTLINE

Toplam boy: 5.95 metre
Toplam en: 2.28 metre
Motor ve römorkla birlikte toplam ağırlık: 1.400 kilo
Kapasite /CE kategori: 6/C
Treyler yüksekliği: 2.52 metre
Yatak sayısı/yatabilecek kişi sayısı: 2
Geniş, çift çidarlı, el yapımı lamine gövde: Evet

SR25-YACHTLINE

Toplam boy: 8.4 metre
Toplam en: 2.48 metre
Motor ve römorkla birlikte toplam ağırlık: yaklaşık 2.350 kilo
Kapasite /CE kategori: 7/C
Treyler yüksekliği: 2.75 metre
Yatak sayısı/yatabilecek kişi sayısı: 2 veya 3
Geniş, çift çidarlı, el yapımı lamine gövde: Evet

29-YACHTLINE

Toplam boy: 9.5 metre
Toplam en: 2:55 metr
Motor ve römorkla birlikte toplam ağırlık: 3.350 kilo – 3.50 kilo
Kapasite /CE kategori: 8/B
Treyler yüksekliği: 3.28 metre
Yatak sayısı/yatabilecek kişi sayısı: 3 ile 6 kişi
Geniş, çift çidarlı, el yapımı lamine gövde: Evet

SRX30-YACHTLINE

Toplam boy: 10.23 metre
Toplam en: 2.55 metre
Motor ve römorkla birlikte toplam ağırlık: 3.400 kilo ile 3.500 kilo
Kapasite /CE kategori: 8/B
Treyler yüksekliği: 3.3 metre
Yatak sayısı/yatabilecek kişi sayısı: 3 ile 5 kişi
Geniş, çift çidarlı, el yapımı lamine gövde: Evet

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir