Denizi Hissetmenizi Sağlayacak Bir Tekne: NHD 280

 

NHD 280, özellikleri ve konforun hayat bulduğu yaşam alanları sayesinde tekne sahiplerini oldukça memnun ediyor. Teknede yer alan iki kişilik master kabin, teknenin diğer modeli olan NHD 270’ten ayrılan en temel özelliği. Bin 600 kilo ağırlığında olan görkemli tekne NHD 280, 11+1 kapasiteye sahip. Modelde 130 litrelik temiz su tankı ve 200 litrelik yakıt tankı yer alıyor.

NHD 280’nin güvertesinde paslanmaz güverte korkuluk,  eşya saklama dolapları, Inox kapı ve bardaklıklar, akrilik çöp kovası ve bir barbekü alanı var. Tamamen led ışıklarla donatılmış güvertenin iç tasarımında doğaya saygılı ekolojik deri kumaşlar tercih edilmiş.

Güverte, garaj brandasıyla gölgelendirilebiliyor ve geniş güverte severler için alanda sol yana açılır güverte genişletme özelliği bulunuyor. Bir ırgat alanının da olduğu bu kısımda, kabin içinde baş aynası da mevcut.

NHD 280’de bulunan kabinler oldukça geniş ve ferah. Kabinlerde tik ağacından yapılmış özel bir masa, çift kişilik yatak ve led ışıklar bulunuyor. Kabinde bulunan yatağın ölçüsü ise 1.95 metre boyunda.

Teknenin mutfak kısmında ise kullanım alanını artırmak amacıyla bir mutfak tezgahı var. Lüks teknenin ek donanımları arasında motor akustik kaplama, makine dairesi aydınlatma, sigorta kutusu ve navigasyon ışıkları mevcut.

1.60 metre tavan yüksekliğine sahip banyo ise yine tasarımıyla göz dolduruyor. Banyoda çelik havlu askısı, duş, elektrikli tuvalet ve ayna bulunuyor.

NHD 280’de, tekne sahipleri için dört farklı motor seçeneği var. Bu seçenekler; Volvo Penta V8 300 HP benzinli, Volvo Penta D4 270 dizel, Mercruiser 250 HP ve Mercruiser 270 HP olarak sıralanabilir. Kıçtan takma motor için de sunulan seçenekler arasında Mercury 250 XL V8 4 zamanlı hidrolik dümen ve Yamaha F250 Letx V6 hidrolik dümenleri var.

NHD 280 modelinde fiyata dâhil olarak sunulan birçok opsiyonel özellik sayesinde tekne sahibi kendisi için en ideal alanları yaratabilir ve istediği donanımları kullanabilir.

Bu opsiyonel seçenekler arasında: Simrad 7”GPS, led tv 12V, 12×12 denge flapları, su altı lambaları, 12v buzdolabı, uzaktan kumandalı projektör, Eva tik görünümlü birinci sınıf yer kaplama, VHF telsiz ve anten, elektikli ırgat ve 40 metrelik zincir, 7,5 kiloluk paslanmaz çapa, kışlık branda, 200v inverter redresör, mikro dalga, 6 adet kolonlu müzik sistemi JBL 9, kömürlü barbekü, tik masa, iki kişilik güneşlenme minderi ve akü bulunuyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir