Euphoria II Motor Yacht, Monaco Boat Show’da Gövde Gösterisi Yaptı

 

Mayra Yachts tarafından suya indirilen, Monaco’da yıldız gibi parlayan Euphoria II’ yı inceleyeceğiz.

50 metrelik mega yat, dış tasarım olarak zarif  bir profil sunuyor. Uzun ve ince yapı, tasarımı daha göz alıcı kılarken, gri tonlarına eşlik eden kırmızı mobilya detayları ahengi artırıyor. Yatın tasarımı dünyaca ünlü Yat Tasarımcısı Ken Freivokh’e ait. Freivokh, bu zamana kadar kazandığı ödüller ile bir zirveyi temsil ediyor. Euphoria II’nin vurucu güzelliğini buradan aldığını söyleyebiliriz.

Euphoria II ’nın iç tasarımına baktığımızda bizi şık detaylar karşılıyor. İçeride kullanılan malzemeler birinci sınıf ve lüks hissini artırmak amacıyla özenle seçilmiş. Yatın her bir mekanında 360 derecelik panoramik bir görüntü var. Gün batımı ve deniz manzarası için güverteye çıkmanıza gerek yok. Televizyon izlerken, akşam kahvenizi yudumlarken gökyüzü ve deniz sizi takip ediyor. Bu detay sadece kişiye pozitif bir enerji vermiyor, iç mekânlara kattığı aydınlık ve doğanın sonsuzluğuna yapılan güzel bir vurgu. Gün boyunca taze güneş ışığı, deniz kokusuyla beraber devasa pencerelerden giriyor.

Partiler, davetler ve toplantılar gibi keyifli vakitler için bolca yaşam alanı sunuluyor. Misafirler arasında iletişimi artırmak için yatın tüm mekânlarında kanepe ve oturma grupları bulabilirsiniz. Hatta kokpitte bile!

Deniz Üzerinde Bir Sanat

Sanat ve işlevsellik arasında kurulan denge, yatta hissedilen unsurlardan biri. Yatın her bir unsuru, farklı bir perspektifi ve düşünce stilini yansıtıyor. Örneğin; bir mekânda, tüm görkemiyle kendini fark ettiren tavan aydınlatmaları. Standart bir aydınlatma anlayışından çok uzak çünkü her bir dizayn, mekânın kendi ruhunu yansıtıyor.

Yatın enfes özelliklerinden bir tanesi de; geniş mekânlar! Standart yatlarda dar alan sorunu, bu yat için söz konusu bile değil. Yaşam alanları tıpkı birer ev gibi ferah; salon, banyo, mutfak ve güverte. Artık dar alanlar, deniz keyfinizin bir gerçeği değil!

Yatta, güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir flybridge alanı var. Buradaki şezlonglarda güneşlenebilir ya da flybridge jakuzisinde kendinizi köpüklerin arasında rahatlamaya bırakabilirsiniz. Güneş ve deniz önünüzde uzanırken, tek seçeneğiniz flybridge değil!  Denizin tadını çıkarabileceğiniz ön güverte ve iki arka güverte bulunuyor. Bu güverteler; sabah başlayan kahvaltıların, akşama kadar uzamasını sağlayacak kadar sizi, kendisine bağlıyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir