Ad image

Gemel GA1 AIS cihazı BTK tarafından Onaylandı!

Gemel GA1 AIS cihazı BTK tarafından Onaylandı!

Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS) Class-B cihazı Ulaştırma Bakanlığı tarafından “Uygunluk Belgesi” aldı ve BTK onayı altında ruhsata işlenebilen cihazlar listesine eklendi.

Gemel, kendi yazılımıyla sektörün dünyada en ideal sapma oranlarına sahip “Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS) Class B cihazı” üretmeyi başardı. Yüzde 100 yerli olarak üretilen bu sistem ile Gemel bunu Türkiye’de yapan ilk firma oldu.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından” Gemilere Donatılmasına ve Özelliklerine Dair Tebliğ” kapsamında uygun bulunarak resmi olarak tescillendi.  Bu başarıyla firma, İngiltere merkezli SRT Marine Systems’den sonra uluslararası boyutta adını denizcilik sektörüne yazdırdı.

Gemel Group’un ürettiği GA1 AIS, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO)’nün belirlediği SOLAS kuralları gereği, 300 GRT ve daha büyük gemilerde ve tüm yolcu taşıyan ticari gemilerde bulundurulması zorunlu bir sistem.

Gemel GA1 AIS Class-B CS Cihazı Teknik Özellikleri

Gemel GA1 AIS Class-B CS Cihazı 2 adet bağımsız alıcı 1 adet DSC zaman paylaşımlı alıcı bulunduruyor. Alıcı hassasiyetli < -110 dBm boyutunda. VHM-FM AIS 87B (161.975 MHz), AIS 88B (162.025 MHz), 156.025 DSC frekanslarında çalışıyor. Rutinde 2W olan taşıyıcı frekans çıkış  gücü acil durumlarda 12.5 W’a kadar çıkabiliyor. Ve daha üst düzey diğer teknik donanımları elinde bulunduruyor.

Yorum yap