Harika Bir Lokasyon ve Hizmet: Gökova Ören Marina

 

Gökova Ören Marina, Gökova Körfezi’nde yer alan ve doğanın bütünüyle izlendiği güzel bir lokasyonda yer alıyor. Tekne sahipleri için marinada birçok imkân sunuluyor. Marinanın Müdür Vekili Alp Can Demirezen ile yaptığımız röportajda marina içindeki yaşamı ve kampanyaları konuştuk.

Merhaba. Sizi tanıyabilir miyiz?

“Merhabalar, marinamıza hoş geldiniz. Ben Alp Can Demirezen. Marinamızın Marina Müdürü Vekiliyim.”

Marinadan bahseder misiniz?

“Marinamız Gökova Körfezi’nin kuzey yakasında tam Gökova Körfezi’nin kalbinde yer almakta. Bulunduğumuz noktadan itibaren marinamız bin 500 metre daha devam ediyor. Toplamda 416 deniz, 130 kara kapasitemiz bulunmakta.”

Gökova Ören Marina’yı diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

“Marinamızın üç büyük artısı var. Birincisi; Gökova Körfezi’nde yer almak. Şahane bir lokasyon içindeyiz. Marinamızdan Gökova Körfezi’ne olan bütün koylar 6 ile 14 bin mesafede yer almakta. Gökova Körfezi’nin tam merkezinde yer alan marinamız Akbük, İngiliz Limanı, Karacasöğüt, Tuzla, Löngöz, Çatı ve Çökertme gibi bütün bu popüler koylara 6 ile 14 bin mesafede yer almakta.

İkincisi; pırıl pırıl masmavi bir denizin içindeyiz. Üçüncüsü de; havalimanına olan uzaklığı. Milas Bodrum Havalimanı sadece 57 kilometre mesafede ve marinamıza yarım saat, 45 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Anlaşmalı araçlarımız sizi havalimanından alabiliyor ya da buradan havalimanına götürebiliyor. Şahane bir doğanın içinde yer alan masmavi bir marina burası.”

Marinanın çekek sahasından ve yaşam alanlarından bahsedebilir miyiz?

“Marinamızda 2 adet restoran, 1 pub, 1 butik şu an hazır olarak misafirlerimize hizmet vermekte. Marinamızın devamında 14 bin metrekare bir alanda çekek alanımız yer alıyor. 100 tonluk bir liftimiz orada hizmet vermekte. Toplam kara kapasitemiz 130. Marinanın içerisinde bir yakıt istasyonumuz, 6 teknik servisimiz, 1 çamaşırhanemiz tüm misafirlerimize hizmet vermekte. Bununla beraber bir de süper market marinamızın içerisinde yer alıyor.

Burada palamar botlarımız sizi marina girişinden itibaren karşılayıp yerinize kadar eşlik edip bağlıyor. Bütün pontonlarımızla elektrik, su ve uydu imkânımız söz konusu. Marina içinde altı adet sanitaremiz misafirlerimize duş ve tuvalet imkânı sağlıyor ve altısı da marina içinde dağılmış halde. Her noktada bir tanesine yakınsınız. Bir çamaşırhane misafirlerimize hizmet vermek üzere her daim marina içinde aktif halde. Yine restoranlarımız, alışveriş merkezindeki butiğimiz bütün misafirlerimiz için hizmette.

Gördüğünüz gibi marinamız burada yemyeşil bir doğanın masmavi bir denizin birleştiği yerde. Daha ziyade burada doğayı seven, bu huzurlu ortamı yaşamak isteyen misafirlerimiz marinamızı tercih ediyor. Özellikle yelkenli teknelerimiz burada rüzgârlı dönemler genel olduğu için rahatlıkla seyir yapabiliyor. Yine içeride birçok motor yatımız marinamızdan hizmet almakta.

Marinamız aslıdan 3 limandan oluşuyor; biri ana limanımız, bir doğu limanımız ve bir batı limanımızdan oluşmakta. Hepsi toplamda 416 deniz kapasitesini sağlamakta.”

Ören nasıl bir yer?

“Ören, şirin bir sahil kasabasıdır. Kışın nüfus 5 bin-6 bin civarında, yazın ise 30 binleri buluyor. Biz burada Ören ile beraberiz. Ören’in hemen bitiminde marinamız başlıyor. Tesisimizle beraber yan yana yer almakta.”

Şu anki doluluk oranınız nedir?

“Marinamızın doluluğu şu an yüzde 90’a yakın. Yaz döneminde günlük teknelerle beraber bu yaz için daha iyi olacağını düşünüyoruz. Yoğun bir sezon bizleri bekliyor.”

Kampanyalarınızdan bahseder misiniz?

“Marinamızda yıllık sözleşmesi olan misafirlerimize özel, bir ay ücretsiz kara park imkânı sunuyoruz. Sadece çekme-atma bedeli ödeyerek bir aya kadar kara parkında ücretsiz konaklayabiliyorlar. Yine Gökova Körfezi’nde birçok tekne seyir halinde. Bu teknelerimize de hizmet verebilmek adına dışarıdan gelen teknelerimize özel yedi günlük bir kara park kampanyamız söz konusu. Yedi güne kadar konaklama ücreti almıyoruz. Sadece bir çekme-atma bedeli ödeyerek marinamızda yedi gün konaklayabiliyorlar. Avantajlı bağlama imkânlarımızla sizleri Gökova Ören Marina’ya bekliyoruz.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“Marinamızda bağlama imkânı sunduğumuz kadar bir yaşam da sunuyoruz. Burası biraz butik değerleri olan bir marina. Misafirlerimizle bir aile gibiyiz. Özellikle pandeminin neticesinde de birçok tekne sahibimiz teknesinde yaşamı tercih etti. Daha izole bir yaşam kurdu kendisine.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir