Hızlı ve Kolay Bir Yelken Seyri İçin Hanse 458’i Tanıyın

 

Bir Alman şirketi olan Hanse Yachts’ın tekneleri “kolay yelken” ana fikri üzerinden inşa ediliyor. Judel/Vroljik & Co. Tarafından geliştirilen tekneler hızlı ve dengeli bir dümen yapısına sahip. Hanse 458 modeli de bu özellikleri fazlasıyla bünyesinde barındırıyor.

Modelde kendinden tramolalı flok ve güverte altında saklanmış özel yuvalarından dümene kadar karışmadan gelen yelken halatları sayesinde, tek kişilik kolay bir yelken deneyimi yaşayabilirsiniz.

Teknede; yelkenleri açmak, camadan vurmak veya indirmek dümenin başından gerçekleştirebildiğinden tekne kolaylıkla idare edilebilir. Bununla beraber halatların güverte altında saklı olması, güvertede halat ve donanım karmaşasını engelleyerek, tekne sahibine düzenli ve ek bir alan sunuyor.

Karışık ve titizlikle yapılan yelken hesaplamaları sayesinde tekne, her türlü koşulda en iyi seyir şartlarını sağlıyor. Modelde yelken alanına kokpitten çıkmadan müdahale edebilirsiniz. “Hanse One-Rope Reef System” sayesinde ise yelken idaresini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Dümen sistemi de tekneye, güvenlikten hiç ödün verilmeksizin yüksek çeviklik kazandırıyor. Bunun için ortalamadan daha geniş bir alana sahip önceden dengelenmiş etkili bir dümen palası kullanılıyor. Bu sayede bir çocuk bile tekneye yön verebiliyor.

Teknik Özellikler

Tam Boy: 14,04 m
En: 4,38 m
Draft: 2,23 m / 1,87 m (Kısa Salma)
Boş Ağırlık: 11,70 ton / 12,10 ton (Kısa Salma)
Su Tankı: 450 l
Yakıt Tankı: 210 l
Makine: 57 HP / 80 HP (Ops.)

YACHTLIF&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir