Ad image

KORONAVİRÜS AŞISINDA YENİ GELİŞME!

Almanya’da yaşamlarını sürdüren Türk Bilim İnsanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin sahibi oldukları  BioNTech firması ile ABD ilaç firması Pfizer’in birlikte bulup, geliştirdikleri Covid-19 virüs aşısında yeni bir gelişme olduğu bildirildi.

Klinik ortamda yapılan çalışmalarda aşının üçüncü aşama denemelerinde %95’in üzerinde bir bağışıklık sağlandığı yapılan açıklamalarda belirtildi. Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci, tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs salgını için herkese bir umut oldular. Denemeleri Türkiye’de yapılan aşının tam anlamıyla ne zaman kullanıma başlanacağı merak konusu.

Başta ABD olmak üzere farklı ülkeler tarafından siparişlerin Pfizer firmasına verilmeye başlandığı öğrenildi.

Aşı, Türkiye’de Ne Zaman Kullanıma Başlanacak?

Edinilen bir diğer bilgiye göre Türkiye, Pfizer firması yerine direkt olarak BioNTech firmasıyla görüşme sağladıkları, gönderecekleri aşı dozunun, önümüzde ki günlerde yapılacak toplantıyla belirlenmesi bekleniyor. Prof. Dr. Uğur Şahin:“ COVİD-19 pandemik acil durumunun ele alınmasına yardımcı olmak için tüm teknolojimizden ve immünoterapi uzmanlığımızdan yararlanmanın bir görev olduğunu düşünüyoruz. Amacımız açık: Potansiyel bir aşıyı mümkün olan en kısa sürede – dünya çapında halka sunmak.”  dedi.

YACHTLIFE&TRAVEL

Yorum yap