New Azimut 53 Aileler için İdeal Bir Tekne Konsepti Sunuyor

 

Orta sınıf fly bridge pazar segmentinin yeni bir oyuncusu olan New Azimut 53, Azimut Yachts’ın bir imzası. Modelin dış tasarımı Alberto Mancini tarafından yapılırken, iç tasarımı ise Azimut Style Office tarafından üstlenildi.

Tekne rahatlık üzerine kurulan bir konseptte, ailelerin uzun süre vakit geçirmesi üzerine tasarlanmış.

Birden çok çözümü birleştirmek ve ortaya yeni bir şey çıkarmak amacıyla teknedeki bazı düzenlemeler sayesinde modele daha işlevsel bir yapı kazandırılmış. Gündüz vakit geçirmek için ayrılan alan ve giriş tarafına yakın mutfak, yerden 25 santimlik bir farkla yaşam alanından ayrılmış. Modeli çevreleyen büyük camlar sayesinde içeri giren doğal ışık atmosfere ayrı bir canlılık katmış.

Volvo’nun ağırlık merkezini düşük tutan ve makine dairesinde ihtiyaç duyulan alan miktarını azaltan IPS tahrik sistemi sayesinde yerden tasarruf edilmiş ve yaşam alanları daha da geniş ele alınmış. .

Dış tasarımda da “rahatlık” konsepti kendini gösteriyor. Yüzme platformuna bir merdivenle iniliyor ve kokpitteki L şeklindeki konforlu koltuğun önünde yer alan masa davetkâr bir atmosfer oluşturuyor.

16.78 metre boyundaki tekne 27 knot hızında seyir alabiliyor, sürat severler için bu hız 31 knota kadar çıkıyor.

Teknik Özellikler

Toplam uzunluk: 16,78 m
Kiriş maks: 4,95 m
Motorlar: 2 x Volvo IPS 950 D11 725 Bg
Yakıt deposu kapasitesi: 2.400 l (634 US Gal)
Su deposu kapasitesi: 590 l (156 US Gal)

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir