Octopus Marine İddialı ve Konforlu Tekneler Sunuyor

 

Octopus Marine denizciliği çok iyi bilen iki ortağın, bu perspektifi teknelere yansıtmasıyla başlıyor. Üretilen teknelerin her biri kendi alanında iddialı. Gelin, hikâyenin kalanını bize iki şirket ortağı olan Teoman Türe ve Mehmet Çetin anlatsın.

Denize Gönül Veren İki Ortağın Firması

“Lider bir tekne üreticisi olmak için başarının, müşteri memnuniyetine dayandığının farkındayız. Bu anlayışla yıllardır yaptığımız gözlem ve AR-GE çalışmalarımız sayesinde, müşterilerimizi güvenli ve dengeli teknelerle buluşturmak için 2021 yılının Ocak ayında, denize gönül vermiş iki ortak olarak Octopus Marine markası ile faaliyetlerimize başladık.”

Denizin İçinden Gelen Tasarımlar

“Diğer firmaların kullandığı teknikleri ve ürünleri kullanıyoruz ancak bazı firmalardan farkımız; denizciliği ve denizi tanıyor oluşumuz. Bu da teknelerimizi üretirken nelere dikkat edeceğimizi; karina açılarından, motor ayna açısına, bordo yüksekliklerinden, denge tanklarına kadar birçok şeyi daha bilinçli ve olması gereken standartlarda müşterilerimize sunuyor oluşumuz.  Tüm modellerimizi gemi mühendisi arkadaşlarımız büyük bir titizlikle tasarlamakta ve testlerini gerçekleştirmekteler. Biz tekne daha suya inmeden hemen hemen bütün verilerine hâkim oluyoruz. Talep etmezseniz, kaliteyi yakalayamazsınız.”

Üretimimize Teknolojiyi de Katıyoruz

“Tüm tasarımlarımızın kalıplarını CNC tezgâhlarda, 3D olarak köpüklerden oluşturuyoruz. Daha kısa sürede müşterilerimize ürün sunabilmek için teknolojiden yararlanmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bütün ürünlerimizin tasarım tescillerini teknelerin tasarımları biter bitmez alıyoruz. Kendimize özgü, OCTOPUS Marine özgü tasarımların ve çizgilerin peşindeyiz. Amacımız müşterilerimizin sevdikleri ile deniz üzerinde keyifli ve güvenli vakit geçirmelerine vesile olmaktır. Octopus Marine markasını Türkiye’ye katma değer sağlayan bir dünya markası yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Octopus Marine olarak ilhamımızı denizin üzerinde olan müşterilerimizden alıyoruz. Onların istekleri doğrultusunda yeni modellerimizi şekillendiriyor, ihtiyaçlara gerçekten cevap veren tekneler üretmek için çalışıyoruz.”

İddialı Tekneler

“İlk olarak gezi ve balık avı için tasarladığımız OCTO47 SC ve OCTO47 CC modelimizi üretmiş bulunuyoruz. Sınıfının en dayanıklı ve en dengeli tekneleri olduğunu iddia ediyoruz. OCTO47 serimiz yan konsollu (SC) ve orta konsollu (CC) olmak üzere iki modeldir. Boy: 4.70 metre, En: 2.05 metre.

Maksimum kişi kapasitesi 5 kişidir. Boş ağırlığı ortalama 450 kilodur. 50 HP motor ile testlerimiz 2 kişi (toplam 185 kilo) ile 29 knot (48-49 kilometre) hız yakaladık. Teknemizin yatma eğimi sadece yüzde 5’dir. Teknenin alt açıları ve motor açıları, teknemizin sürat yaparken dalga yapmamasını sağlamaktadır.

Bir diğer modelimiz ise OCTO58 PİLOTHOUSE modelimiz. Bu modelimizin boyu 6.25 metredir. Eni ise 2.55 metredir. Boş ağırlığı 1.125 kilodur. Balıkçılık ve gezi olarak üretim yapabilmekteyiz. Ağustos 2021 sonunda teknemiz ilk sahiplerine ulaşacaktır. Maksimum motor gücü 150 HP’dir. Toplam 6 kişiliktir. Havuzluk genişliği 2.05×2.10’dur. Sınıfının en geniş havuzluğuna sahiptir.”

Yeni Modeller Yolda

“Öncelikle gelecek modellerimizi müşterilerimizin talepleri belirlemekte ancak bahsettiğimiz gibi biz deniz üzerinde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz için olması gereken modeller kafamızda mevcut. İlk sırada Aralık 2021’e yetiştirmeye çalıştığımız OCTO78 modelimiz var; boyu 8.30 metre, eni 2.90 metre olacak. Daha sonra 2022 yaz ayı için biri orta konsollu yine balık severler için biri de sundec kabinli OCTO56 modellerimiz olacak. OCTO58 modelimizin bir de orta konsollu modeli tasarlanıyor. Onun da kalıp işlemleri Kasım 2021 gibi bitmiş olur. Yani 2022 sonunda portföyümüzde toplam yedi adet farklı kesimlere hitap eden teknelerimiz olacak.”

Amacımız Dünyaya Açılmak

“Öncelikle denizcilik sektöründe yeni ancak hayalleri olan bir firmayız. Diğer firmaların yaptığı tekneleri kopyalayıp yapıştırmıyor, emek ve zaman harcıyoruz. Daha güvenli tekneler üretmek için dünya lideri firmaların üretimlerini kendimize kılavuz alıyoruz. Hedeflerimiz arasında, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri denizlerinde tüm OCTO serilerimizi görmek ve bu ülkelerde isminden söz ettiren bir marka olmak. Müşterilerimizi Octopus Marine ailesinin bir parçası olarak görüyoruz. Ailenizin rahatını nasıl düşünüyorsanız biz de müşterilerimizin rahatı için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayretindeyiz.

Daha öğrenecek çok bilginin ve yürüyecek çok yolumuzun olduğunun farkındayız. Bu yolda yürürken doğru ve emin adımlar atmak için çaba harcıyoruz. İsteğimiz, en küçüğünden en büyüğüne tekne alacak deniz sever dostlarımıza en kaliteli ürünleri sunabilmek ve aldıkları ürünleri sorgulatabilmek.  Müşterilerimizin alacakları tekneyi sorgulamaları, sevdiklerinin güvenliğini deniz üzerindeyken tehlikeye atmayacak tekneleri tercih etmeleri, en öncelikli tercihimizdir. Denizin şakası olmaz, bu bilinçle denize açılmak ve tedbirli olmakta her zaman fayda vardır. İyi seyirler, deniziniz dingin seyriniz kolayına olsun.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir