PRADA CUP’TA RESMİ ZAMAN TUTUCUSU: PANERAI

Floransa/Auckland 23 Kasım 2020 – Panerai, tarihinde ilk kez PRADA Cup’ın “Resmi Zaman Tutucusu” görevini üstlenecek. 36’ncı America’s Cup’ın Challenger Selection Series ayağını oluşturan PRADA Cup 15 Ocak-24 Şubat 2021 tarihleri arasında Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yapılacak. Yarış, America’s Cup’ın Mart 2021’de gerçekleşecek finalinde “Defender” unvanına sahip Emirates New Zealand ekibine karşı hangi takımın mücadele edeceğini belirleyecek.

Challenger Selection Series 1970 yılında alınan bir kararla yapılmaya başladı, dolayısıyla PRADA Cup uluslararası yelkenli yarışlarının en eskilerinden biri olan 36’ncı America’s Cup’a uzanan yoldaki son aşama. Floransalı saat yapımcısı Panerai’nin PRADA Cup’ın Resmi Zaman Tutucusu olduğunun açıklanmasıyla yarışta yine deniz tutkusunun kutlandığı yepyeni bir bölüm açılacak.

Panerai CEO’su Jean-Marc Pontroué şu açıklamada bulundu: “PRADA Cup’ın Resmi Zaman Tutucusu görevini üstlenmenin gururunu yaşıyoruz. Önümüzde hepimiz için büyük ve heyecan verici bir mücadele var ve Panerai bu yeni dönemi tecrübe etmeye her bakımdan hazır. Teknoloji ve mühendislik arasındaki etkileşimlerden, tekne gövdesini folyo kaplama gibi ileri teknoloji ürünü uygulamalara dek ortaklığımızın her alanı öncü bir marka olarak yenilikçi ruhumuzu doğrudan yansıtıyor.”

PRADA Pazarlama ve İletişim Başkanı Lorenzo Bertelli ise “Panerai ile deniz arasındaki bağlantı, geçen yüzyılın ilk on yılına, şirketin İtalyan Donanması’ndaki gemilere gelişmiş ve sofistike mühendislik aletleri tedarik ettiği günlere dayanıyor. İlk sualtı saatini 1930’lu yıllarda çıkardılar ve efsanevi girişimlerin merkezinde yer almayı sürdürdüler. Panerai’nin araştırma ve geliştirme çalışmaları ve deniz tutkusu o zamandan beri hiç dinmeden devam etti. Dolayısıyla Panerai’nin PRADA Cup ve PRADA’nın düzenlediği 36’ncı America’s Cup’ın Resmi Zaman Tutucusu olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” diye açıkladı.

Bu eşsiz ortaklık, cesur deneyimleri paylaşmanın ve ezber bozan yeni çözümler bulmak için yan yana çalışmanın yanı sıra, Resmi Zaman Tutucu unvanının mümkün kıldığı sponsorluk ilişkileri sayesinde Panerai’nin profilini biraz daha görünür kılacak, Floransalı markanın medya görünürlüğünün artmasını sağlayacak. Marka, PRADA Cup, PRADA America’s Cup World Series ve PRADA Christmas Race boyunca televizyon grafiklerinde, yarış komitesi teknesi ve resmi yardımcı teknelerde temsil edilecek. Panerai, PRADA Cup Resmi Zaman Tutucusu unvanı ile birlikte PRADA America’s Cup World Series Auckland ve PRADA Christmas Race yarışlarının da Resmi Zaman Tutucusu unvanını üstlenmiş oldu.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir