Sirena 68 ile Denizcilerin Tüm Hayalleri Gerçek Oluyor

 

Müşterilerin deneyim ve beklentileri doğrultusunda tasarlanan yeni Sirena 68; daha gelişmiş özellikleri ile 7-12 Eylül’de yapılacak Cannes Yachting Festival’de ilk kez tanıtılacak.

Proje ve tasarım hakkında konuşan Sirena Marine Ticari Direktörü Ali Onger: “Sirena 68’in farkı detaylarından başlıyor. Tekneye adım atanlar gözlerini kumaştaki bir ayrıntıdan ya da özenle ortaya çıkarılmış bir yüzeyden ayıramıyor. Bu da kişide, modeli hem bir yerlerden tanıyor hem de yeni tanışıyormuş gibi his yaratıyor. Böylece misafirlerin daha ilk andan itibaren evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlıyor,” dedi.

Kusursuz Bir Gövde

German Frers imzası taşıyan 68, yenilikçi bir gövde yapısına sahip. Titiz işçilik ve geniş bir hacimin sunulduğu gövde, “kusursuzluk” üzerine inşa edildi. Bu yapı, sektörün yeni oyuncusuna uzun menziller yapma imkânı tanıyor. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilecek motor gücüne göre yarı deplasman gövde 29 knot hıza ulaşabiliyor.

Aydınlık ve Kullanışlı Alanlar

Teknenin salonu, geniş yemek alanı ve açık mutfağı kucaklıyor. Açık mutfak, yemek servisi sırasında tüm misafirlerin birbiriyle iletişimde kalmasını sağlıyor. Tezgah altında yer alan saklama dolapları tüm mutfak malzemeleri için geniş bir yer sunuyor. Tavandaki gömme LED aydınlatmalar, mutfağın atmosferini tamamlarken, modeli çevreleyen devasa pencelerin içeriye davet ettiği güneş ile misafirler her daim ferah ve aydınlık bir mekânda konaklıyor.

Hemen mutfağın önünde üç metreye yayılan U şeklindeki oturma alanı, dümen mahali ile yan yana. Tıpkı mutfakta olduğu gibi, burada da iletişim asla kesintiye uğramıyor.

Lüks Ana Kamara

Alt güvertede yer alan ana kamarada tıpkı mega yatlar gibi çift lavabo var. Büyük boy yatağa kapsayan kamaraya, denizin çevrelediği büyük pencereler ve dekoratif aydınlatma eşlik ediyor.

Özelleştirilebilen Konseptler

Sirena 68’de sunulan farklı yerleşim düzenleri, tekneyi istediğiniz gibi kullanma şansı veriyor. İlk yerleşim planına göre; baş ve kıç tarafında iki adet lüks ana kamara yer alıyor. Diğer yerleşim planlarında ise bu sayı üçe çıkıyor.

Üç kamaralı standart yerleşim düzeninde; alt güvertede ek bir salonun yanında çamaşır yıkama ve bakım/temizlik alanı konumlanıyor. Bu alan istenirse tuvalet olarak da kullanılabilir. Fakat daha fazla alana ihtiyaç duyulduğu durumlarda burası tek bir yatak ya da ranzanın yerleştirilebileceği dördüncü bir kamara olarak da tasarlanabiliyor.

Dekorasyon Sizi Yansıtsın

Yerleşim düzeni özelleştirilebildiği gibi dekorasyon da özelleştirilebiliyor. Bu anlamda sunulan üç farklı konsept var; açık tonlar, sıcak tonlar ve koyu tonlar.

Flybridge’in Tadını Çıkarın

Sirena’nın flybridge alanında iki ayrı oturma alanı ve wet bar yer alıyor. Bu alanın üstü arzuya göre hardtop ile kapatılabilir. Flybridge alanın kıç bölümü ise güneşlenmek isteyenler için birebir. İsteğe bağlı olarak buraya bir bar da eklenebilir.

Flybridge zemininin uzantısı sayesinde güneşten korunaklı hale getirilen havuzluk ise sabitlenmiş masa ve sandalyeleriyle açık hava ve manzara eşliğinde huzurlu vakit geçirmek isteyen misafirleri ağırlıyor. Geniş yan yürüme yolları sayesinde havuzluktan pruvaya ulaşım seyir esnasında dahi son derece güvenli.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir