Tekne Sahipleri İçin Özel Bir Mekân: Manzara Söğüt Restoran

 

1999 yılında Durali Işık tarafından Muğla’nın Marmaris ilçesine ait Söğüt köyüne kazandırılan Manzara Söğüt Restoran atmosferi ve yemekleriyle büyülüyor. Bir aile işletmesi olan restoran Muğla’nın popüler noktalarından biri. Bu popüler restorana tekne ile ulaşabildiğiniz gibi kara yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Denizin ve yeşil dağların ortasında buluşan, etrafında doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bu mekânda lezzetin en güzelini ve en tazesini bulabilirsiniz. Manzara Söğüt Restoran hem taze yemekler hem de dünya lezzetlerinden oluşturulmuş sentez tatlarla misafirlerini karşılıyor.

Restoranda servis edilen tüm yemekler, farklı dünya mutfaklarında yapılan araştırma ve lezzet deneyimlerinden sonra restoran mutfağına uyarlanan orijinal tatlardan meydana geliyor.

Bulunduğu konum gereği yüksek bir dağ üzerine kurulu olan Manzara Söğüt Restoran’da yemek yiyen misafirler, hem taze deniz mahsulleri hem de doğanın büyüleyici manzarasıyla mest oluyor. Manzara Söğüt Restoran, sadece Muğla’da değil dünyada da oldukça popüler bir restoran. Bu güzel atmosfere sahip restoran her mevsim farklı ünlü isimleri de ağırlıyor.

Restoranın diğer ilginç kısmı ise sabit bir menünün bulunmaması. Her gün misafirlere servis edilen deniz mahsulleri, gün içerisinde tutuluyor ve anında pişirilerek, masalara servis ediliyor. Günün menüsü: denizin insanlara sunduğu herhangi bir deniz mahsulü.

Deniz mahsulleri dışında servis edilen sebze ve meyveler de taze bir şekilde misafirler ile buluşuyor. Manzara Söğüt Restoran, bütün sebze ve meyvelerini kendi bahçesinde yetiştiriyor. Kısacası; bu restoranda yediğiniz her yemek, direkt doğadan ve taze geliyor.

Burada insanı şımartan detay ise tattığınız lezzetler damağınıza bir yandan çok eski gelirken, aslında bir o kadar da yeni geliyor… İşte başarının sırrı da burada ortaya çıkıyor.

Yaz, kış hizmet veren Manzara Söğüt Restoran, kaliteli ve iyi bir hizmet vermenin yanı sıra doğanın içerisine saklanmış muhteşem köyünde tam da hayallerini kurduğunuz en özel anları yaşatıyor. Hatta restoranda gün batımını seyretmek o kadar etkileyici oluyor ki restoran rezervasyon için arayan bütün misafirlere gün batımını kaçırmaması için uyarıda bulunuyor.

Taze deniz ürünleri ve sebze-meyvelere eşlik eden yıllanmış şaraplar, restoranın diğer ayrılmaz bir parçası. Restoranda yer alan şarap mahzeninde yıllanmış ve nefis tatlarıyla birçok şarap, misafirlere güzel anlar yaşatmak için bekliyor. Manzara Söğüt Restoran, doğanın, tazeliğin ve hayallerin birleştiği bir noktada hizmet veriyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir