Ad image

TEOS YATÇILIK & GENİŞ KAPSAMLI FAALİYETLERİ

TEOS YATÇILIK & GENİŞ KAPSAMLI FAALİYETLERİ

2009 yılında kurulan Teos Yatçılık, faaliyet hayatına Sığacık’ta bulunan Teos Marina’da başladı. Başlangıçta yelken, arma donanım ve tekne, yat tekstil işleri ile hizmet veren firma daha sonra bakım, onarım, refit, mekanik, elektrik-elektronik, mobilya bakım onarım, kara parkı ve kışlama gibi bir deniz taşıtının ihtiyacı olan tüm hizmeti sunmak üzere yetkinlik kazandı.

Yıllık 200’ün üzerinde deniz taşıtına hizmet veren Teos Yatçılık, 2020 yılında Ulamış’ta yer alan 25.000 m² alana kurulu fabrikayı faaliyete aldı. Tecrübelerinin ışığında Rota Fisher 660 teknesinin dizayn ve üretimine başlayan firma, ilk teknesini 2021 yılının temmuz ayında denizle buluşturdu. Seri üretim olarak üretilen modelin haricinde Rota Fisher Reborn ve Rota Fisher Faster adlı modelleri de üretilmekte olup, yelkenli yat, katamaran ve motoryat olmak üzere daha nice modelin tasarımları planlanmaktadır.

teos yatçılık

 

Ülkenin En Büyüğü Teos Yatçılık

Teos Yatçılık, geniş alana sahip olan fabrikasında; 250 tekne kapasitesiyle ülkemizin en büyük kara parkı olma özelliğine ve ülkenin en büyük tesis içi test havuzuna sahiptir. Teos Yatçılık yetkilileri kendilerini şu şekilde ifade ediyor: “Kaliteli, yenilikçi ve farklı ürünler/hizmetler yaratan, denizcilik kültürünü Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da denize gönül veren insanlarla buluşturan, müşteri memnuniyeti ve insan kaynakları konularında titizliği ilke edinmiş firmamız, ulusal ve uluslararası platformlarda öncü olmayı hedeflemektedir.”

 

 

teos yatçılık

Donanımlı İnsan Yetiştirmek

Nitelikli eleman yetiştirmek üzere yola çıktıkları, Özel Teos Yat İmalatı Anadolu Teknik Meslek Lisesi Projesi’nin kapsamı; gemi yapımı, yat inşa dalı olan okulun, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli ile yat inşa sektörünün yat inşa dalında; iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alarak iskelet elemanlarını, güverte kamara, üst bina ve güverte üstü donatım elemanlarının uygun yapım teknikleriyle yat bakım onarımı işlemlerini yapma, kompozit yat imalatını yapma yeterliklerine sahip; sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmektir.

teos yatçılık

“Okulumuz öğrencileri, mezuniyet sonrasında firmamızda, Türkiye’de ve Avrupa’daki anlaşmalı olduğumuz firmalarda profesyonel iş yaşamlarına başlama imkânına sahip oluyorlar. Ek olarak Teos Yatçılık ve Güzelbahçe İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan “Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli” eğitim protokolü ile ‘gemi yapım’ bölümü öğrencilerinin teorik ve pratik eğitimlerinin yanı sıra; mesleki laboratuvar uygulamalarını da fabrikamızda icra edeceklerdir. Bu protokol ile ilgili faaliyetlerimiz; öğrencilere kariyer gelişimi, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilmesi, öğrencilere işletmelerde beceri eğitimi ve staj imkânı sağlanması, istihdam önceliği, hizmet içi eğitimler verilmesi, araç gereç desteği, proje ve Ar-Ge desteği, döner sermaye kapsamında yapılacak yat inşa faaliyetleri, üretim yerinde eğitim alanı sağlanması ve üretime katılma, iş yeri personelinin çırak, kalfa ve ustalık programlarından yararlanmasını sağlamaktır. Firmamız bünyesinde 18 yaş altı lise çağındaki gençlerimize, çıraklık meslek lisesi kapsamında firmamızda çalışarak; Anadolu Teknik Meslek Lisesi diploması ve ustalık belgeleri verebilmekteyiz. “

Yorum yap