VisionF 80 Multiyachts Kategorisinde Aday Gösterildi

 

Multihulls World dergisinin Fransız baskısı Multicoques Mag tarafından beş senedir düzenlenen Multihull of The Year ödüllerinde adaylar açıklandı. Bunlardan biri de Cannes Yachting Festival’de dünya lansmanını gerçekleştiren, ihtişamlı VisionF 80 oldu.

Kullancılar tarafından belirlenen aday yatlar, binlerce oy arasından seçildi. Yarışma iki ana kategori arasında bölündü; Sail ve Power. Bu iki kategoriyi daha detaylı incelersek;

Sail: 40 feet altı, 40 ve 45 feet arası, 45 ile 55 feet arası ve 55 feet üzeri.

Power: 40 feet altı, 40 ile 60 feet arası ve multiyachts.

VisionF 80, Multihulls kategorisinde yarışacak. Final oylaması, Miamı Boat Show’un açılış günü olan 16 Şubat’ta başlayacak ve 17 Nisan’a kadar sürecek.

Güçlü bir aday VisionF 80’e yakın bakış

24 metrelik bir katamaran olan VisionF 80, ilk vurucu darbesini dış tasarımı ile yapıyor. Keskin fakat zarif hatlarıyla tasarımsal bir şölenin ardından diğer özellikleri için de merak uyandırıyor. Şık tekne; üç misafir kabini, bir master kabin, 55 metrekarelik salon, 70 metrekarelik flybridge, ön güverte, ön havuz ve bir galleyden oluşuyor.

Yatın tamamı alüminyumdan inşa edilmiş; 12 bin parça, kusursuz bir mühendislikle bir araya getirilmiş. Yata tek bir bakışla iki hayat tarzının tek bir yerde toplandığını hissedebilirsiniz; deniz ve lüks.

VisionF 80’nin kıç girişinde bizi 10 kişilik bir yemek masası karşılıyor. Burada aynı zamanda kitchenette alanı var. Kahvaltıyla başlayan ve bruncha kadar uzayan keyifli sofraları barbekü ile tamamlamak için güzel bir fırsat. Gündüzleri ise güneşlenmek ve denize girmek için ön güvertenin geniş ve panoramik manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

İç tasarım ilk bakışta klâsik ve şık bir yalıda olduğunuzu düşündürebilir. Yatın iç mekânları birbirini tamamlayan renkler ve detaylarla birleşen konforlu yaşam alanları sunuyor. Salonda 12 kişilik bir yemek masası, Alcantara kumaşlar, İFT sistemi sayesinde gizlenebilen televizyon gibi detaylar, yatı daha özel bir konuma taşıyor.

Kıç tarafında bulunan 10 metrekarelik mutfak; yanmaz ve ısıya dayanıklı tezgâh, ankastre ürünler, 90 santimlik büyük bir soğutucu, 60 santimlik de bir dondurucu barındırıyor.

VisionF 80’ni bir aday olmaya taşıyan en büyük niteliğinin ne olduğunu merak edebilirsiniz. Bunun cevabı da yata ilk baktığınız anda sizi kaplayan bir sanat hissi olduğunun farkına varacaksınız. En baştan beri yatın inşaatında en büyük kaygı sanat ve deniz arasındaki uyumu yakalamaktı. Uzun süren bir planlama ve inşa döneminden sonra VisionF 80, bunu başarmış gibi görünüyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir