Altın ve Pırlanta Kaplamalarıyla History Supreme

 

Malezyalı iş adamı tarafından inşa ettirilen History Supreme, 100 metrelik bir mega yat olarak biliniyor. Yatın eşsiz özelliği ise insanı hayrete düşürüyor çünkü History Supreme’in tamamında altın ve pırlanta kaplamalar kullanıldığı biliniyor. 2011 yılında sipariş edilen lüks yatın sahibinin isminin gizli tutulmasıyla birlikte, lüksün zirve noktasını temsil eden History Supreme’de yüz bin ton altın kullanıldığı ifade ediliyor. Yat sadece altın değil yer yer pırlanta kaplama da barındırıyor.

HER YER SAF ALTIN

3 yıllık bir inşa sonrası denize indirilen süper yat, altın ve pırlanta kaplamalı lüks anlayışını bütün yatta hissettirecek şekilde tasarlanmış. Abartı ve aşırı lüks temasıyla yola çıkılan yatta, iç mekân zeminleri, duvarlar, güverte, dış oturma alanları, merdiven korkulukları hatta yatın çapası bile altınla kaplanmış.

YATTA DİNOZOR KEMİKLERİ VE METEOR TAŞI BULUNUYOR

Yattaki lüks sadece değerli maden kaplamaları ile kısıtlı kalmıyor. Yatta olan dinozor heykeli, gerçek dinozor kemiklerinden oluşuyor. Yatın içerisindeki bazı duvarlar ise düşen meteor taşlarından yapıldığı ifade ediliyor.

FİYATI ÇOK YÜKSEK

Yatın neredeyse tamamı altın ve pırlanta kaplamalı. Bu şaşalı yatın tasarımı ise ünlü mücevher firması Stuart Huges tarafından yapıldı. 100 ton ağırlığında olan yatın sahibi bilinmese de, yatın satış fiyatı akıllarda kalıyor. Altın ve pırlanta kaplamalı History Supreme, 4,5 milyar dolar değerinde.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir