Denizde Değil Karada Yer Alan Gemi Otel Şaşırtıyor

 

Güney Kore’de yapılan bir otel teması görenleri şaşırtıyor. İlk bakan herkes, koca bir geminin orada ne yaptığını anlamaya çalışıyorken, gerçeğin aslında çok farklı olduğunu sonradan anlıyor.

Güney Kore’nin tatil beldesi olan Jeongdongjin bölgesi yerli veya yabancı turistler tarafından oldukça sevilen bir bölge. Her sene binlerce kişinin uğrak noktası olan tatil beldesinde, uçurumun kenarında yer alan gemiyi görenler hayrete düşüyor.

İlk bakışta geminin karaya oturmuş gibi durmasıyla yaşanan şaşkınlık, bir süre sonra gemi oteli keşfetme merakına dönüşüyor. Gemi otel, orijinal bir gemi ile tamamen aynı donanımlara sahip. Uçurumun kenarında yer alan otelde 211 kabin bulunuyor. Otel hem gemi deneyimi yaşatırken hem de Güney Kore’yi uzaktan izleme fırsatı vadediyor.

Tam adı Sun Cruise Resort olan gemi otelinde konaklayan misafirlere özgü her odanın hoparlöründen deniz dalga sesleri verilerek, karadaki misafirlerin deniz deneyimini tam olarak yaşamasına olanak tanınıyor.

GEMİ DENEYİMİYLE BİREBİR

Gemi otel, turistik bir bölge olmasının dışında farklı bir anlam da taşıyor. Gemi otel aslında denizde vakit geçiremeyen, midesi hassas kişilere karada gemi deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Gemi otelde kalmak isteyen maceraperestler, iki kişilik bir gece için ortalama bin Türk Lirasını gözden çıkarmak zorunda kalıyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir