Ad image

Bofor Marine Ürettiği Marin Ürünlerle 33 Yıldır Sektörde

 

WhatsApp Image 2021 12 10 at 15.19.28 139x300 1
Uğur Jan Ünel

Bofor Marine, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile marin sektöründe çeşitli ürünler üretiyor. Pazarın Türkiye lehinde ilerlediğini söyleyen firmanın Genel Müdür Yardımcısı Uğur Jan Ünel, ilginç detaylar da paylaştı.

33 Yıllık Bir Tecrübeyle Sektördeyiz

“Merhaba ben Uğur Jan Ünel. Bofor Marine’de Genel Müdür Yardımcısıyım. Bofor Marine’de water tight yani su geçirmez ve yarı su geçirmez ürünler, hatchler ve kapılar üretmekteyiz. Firmamız 33 yıldır Türkiye’de hizmet vermekte ve çok uzun yıllardır yurt dışına servis vermekteyiz. Aynı zamanda bildiğim kadarıyla,  firmamız Hollanda’daki Mets Fuarı’na gelen ilk Türk firma diye biliyorum.”

IMG 8905 225x300 1

Türkiye’ye Ciddi Bir Talep Var

“Şu an yüzde 50- 50 olmak üzere hem yurt dışı hem yut içi olmak çalışmaktayız ve açıkçası fuar pek yoğun geçti. Talep gerçekten yüksek. Endüstri çok hızlı ve şunu fark ettim ve bu çok hoşum gitti, ülkemiz için de çok güzel bir şey; ülkemiz bir birleşen market ve Çin’den ve Hindistan gibi marketlerden ülkemize çok ciddi bir kayma var.

Mesela ‘Hindistan’dan almak istemiyoruz, oradan buradan almak istemiyoruz, kesinlikle coğrafik olarak Avrupa’ya da daha yakın olduğu için Türkiye ile çalışmak istiyoruz’ gibi şeyler duydum fuarda.”

IMG 8906 225x300 1

Kaliteli Water Tight Ürünler

“İsterseniz gelin ürünlerimize bir bakalım; şimdi water tight yani daha hafif olan kapılar üretmekteyiz, hem yatlara hem de botlara. Bu ürünlerimiz; mekanizmalı oluyor, tek kolu oluyor, daha uygun fiyatlı olabiliyor bu ürünler.

Bunun dışında dünyada ilk olan A60 ve water tight çelik kapımız bulunmakta. Kesinlikle sertifikalı, yangın panelleri, yangın contalarıyla güçlendirilmiş bir kapı. Farklı pantograf kapılar ve Bofor’u kuran ilk ürünler. Yani çok uzun yıllardır 30 yıl öncesinde çekme alüminyumdan üretilmiş lumbozlar ve hachtlerle devam etmekteyiz.

Markamızı ilk bu tür ürünlerle kendisini Avrupa’da duyurdu. Daha sonra büyüyen tekne yat marketi ile beraber bizim de ürünleri büyütmemiz gerekti; daha büyük kapılar, daha dirençli daha güçlü hachtler üretmemiz gerekti . O zamanda beri bu şekilde devam etmekteyiz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Yorum yap