Mutlu Marine Başarılarıyla Sektör Liderliğini Koruyor

 

Gülçin Atalay Tunç

Mutlu Marine; dünyadaki seri tekne üreticileri için paslanmaz çelik ve alüminyum ekipmanların üretimini gerçekleştirmek üzere 2006 yılında, denizci bir aile tarafından kuruldu. 40 yılı aşkın süredir mutfak ve beyaz eşya endüstrileri için orijinal paslanmaz parça üretimi yapan, sektöründe dünyanın lider markaları ile çalışan, Mutlu Metal San. ve Tic. A.Ş’ nin kurumsal markası aynı zamanda. Firmanın Yönetici Ortağı Gülçin Atalay Tunç ile bir röportaj fırsatı yakaladık ve kendisine tüm merak edilenleri sorduk. İşte, röportajdan başlıklar…

Türkiye’de Yapılmayanı Yapıyoruz

“Ben Gülçin Atalay Tunç, Mutlu Metal A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili, ve Mutlu Marine’ in Yönetici Ortağıyım. Mutlu Marine, kalite ve müşteri odaklı süreç tasarımları ile en yeni teknolojileri ve seçkin ekibi bir araya getiren; mühendislik seviyesi yüksek, güçlü makine parkuruna sahip, müşteriye özel çözümler sunan bir tasarım ve üretim firması. Bir tekne üzerindeki tüm paslanmaz ve alüminyum ekipmanların üretimini yapabilecek teknik bilgi ve teknolojik kapasiteyi bünyesinde barındırıyor. Biz, yelkenli ve motor yat üreticileri için, markaların kendi tasarımları olan paslanmaz ekipmanları üretiyoruz. Türkiye’de ve Avrupa’da sektörün lider firmalarının paslanmaz ürün partneri rolünü üstleniyoruz. Kurumsal organizasyon yapımız ve teknik kapasitemiz ile Türkiye’de yapılmayanı yapıyoruz.”

Uluslararası Düzeyde Kaliteli İşçilik

“Başta paslanmaz çelik malzemeler olmak üzere alüminyum, döküm, pirinç gibi metal malzemelerin; lazer kesim, talaşlı imalat, boru büküm gibi proseslerini CNC tezgahlarımızla gerçekleştiriyoruz. Her türlü kaynaklı montaj işlemini işinin ehli kaynak ustalarımızla ve müşterimizin beklentisi olan yüksek yüzey kalitesini tecrübeli ve uzman polisaj ekibimiz ile sağlıyoruz. İmalatlarımız, ürünlerin kullanımı sırasında maruz kaldığı koşullara karşı en yüksek korozyon dayanımını sağlayacak şekilde, uluslararası norm ve standartlara uygun olarak gerçekleştiriyoruz.”

Kovid Sektörün Büyümesini Sağladı

“METS 2021’ in ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yıllara oranla az olmasına rağmen Mutlu Marine için 2009’dan bu yana geçen en verimli fuar oldu diyebilirim. Covid ile birlikte izole tatil kavramı tüm dünyada öne çıktı ve bu da sektörde tekne taleplerinin artmasına sebep oldu. Müşterilerimizden, neredeyse 2025 yılına kadar olan üretim hatlarının dolu olduğu bilgisini alıyoruz. Bu durum da bizler gibi üreticilere ürün tedarik eden firmaların hızla büyümesi anlamına geliyor.”

Ürünlerimiz Yoğun İlgi Görüyor

“Bu yıl, özellikle elektrostatik toz boya ile, mat siyah renkte sunduğumuz paslanmaz ürünlerimiz yoğun ilgi çekti. Ürün portföyümüzde vardevelalar, tutamaklar, merdivenler, yakıt tankları, koç boynuzları, kayak çeki demirleri gibi ekipmanlar bulunmakta. Group Beneteau, Elan, Zodiac gibi sektörde bilinen firmalar ile çalışıyoruz.

METS’te elde ettiğimiz yoğun taleplerin kısa zaman içerisinde siparişlere dönüşeceğini düşünüyoruz. Bu da insan kaynağı, fabrika ve makine yatırımlarımızın önümüzdeki dönemlerde hızla devam edeceğini bize gösteriyor.”

Mutlu Marine Birçok Anlamda Rakiplerinin Önünde

“Mutlu Marine’i rakiplerinden ayrıştıran en büyük özelliğinin; kurumsal organizasyon yapısı, entegre yönetim sistemleri, teknolojiye verdiği önem ve uzun vadeli müşteri ilişkileri yönetimindeki yıllara dayanan tecrübesi olduğunu düşünüyoruz. Ürün kalitesi, ve rekabetçi fiyatın zaten olmazsa olmaz olduğunu düşünerek müşterilerimiz gözündeki güvenilir partner imajını günlük aktivitelerimiz, süreç yönetimimiz ve iletişimimizde sürekli ön planda tutuyoruz.”

Sürdürülebilir Geleceği İnşa Ediyoruz

“Gelecek vizyonumuzda; teknolojiyi ve tecrübeyi sürdürülebilirlik hedefleri ile harmanlayan, geleceğin çevre dostu tekneleri konusunda da inovatif çözümler geliştiren, iş birlikleri yapan, ürün ve hizmet sunan; geleceğin refahına tutkunu ve uzmanı olduğu işlere değer katan bir marka olmak bulunuyoruz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir