Ad image

Cennette rafine bir deneyim: Akana Hotels

 

M3A5207 1s 300x200 1

Ünlü Tarihçi Homeros tarafından ‘Ebedi Mavilikler Cenneti’ olarak adlandırılmış; tarihi boyunca dünyanın sayılı harikalarına ev sahipliği yapmış Bodrum, çok özel bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Bodrum’da mavi ile yeşilin buluştuğu, olağanüstü doğa manzarasıyla Türkiye’nin en ilham veren bölgelerinden biri olan Cennet Koyu’nda 2021 yılı yazında kapılarını açan Akana Hotels, hem dinlenmek hem de yazın tadını en özel şekilde çıkarmak isteyenler için tasarlandı.

M3A5009 1s 300x129 1

22 ODA VE 2 SUİT BULUNUYOR

Bodrum’un en büyük şirketlerinden Çağdaş Holding tarafından yapılan otelin, mimari projesi CDW (Contemporary Design Works) tarafından tasarlandı. 7000 metrekarelik bir alanda konumlandırılan otel de minimal ve sade bir tarzda tasarlanmış  22 oda ve 2 süit bulunuyor. Akana, tasarlanırken parça-bütün ilişkisine çok dikkat edilmiş, iklimin canlılığı ve doğal dokunun ihtişamı ile özgün mimari unsurlar dengeli bir biçimde harmanlanarak;  her öğesiyle ayrı ayrı ve tüm öğeleriyle bir bütün olarak son derece etkileyici bir atmosfer sunulmuş.

M3A5276 1s 300x200 1

RAFİNE BİR DENEYİM

Bodrum’un cenneti andıran yüzünü gösteren; yeşili ve  maviyi tüm sakinliği ve berraklığıyla hissettiren bir adres olan Akana Cennet Koyu Bodrum, misafirlere rafine bir tatil deneyimi sunuyor. Cennet Koyu’nun ihtişamlı doğası içinde dinlenmek, yenilenmek ve dingin bir an yakalayabilmenin yanı sıra  kaliteli ve butik etkinlikler ve her anın ruhuna hitap eden özgün DJ yayınları ile benzersiz, inceliklerle donatılmış, saf ve özgün bir deneyim vadediyor.

AKANA RESTAURANT İLE LEZZET YOLCULUĞU

Cennet Koyu’nun muhteşem renkleri, Ege denizinin mis kokusunu getiren meltem esintisi ve kuş sesleri  eşliğinde, doğal ve yöresel ürünlerle hazırlanmış özel bir kahvaltı ve zengin aromatik kahvelerle misafirlerini karşılayan Akana Restaurant, Akdeniz mutfağının enfes lezzetleri, vazgeçilmeyen geleneksel tatlar ve dünya mutfaklarının en çok tercih edilen menüleriyle zengin bir çeşitlilik sunarak özgün bir lezzet yolculuğu vadediyor. Teknelere catering hizmeti de sunan Akana Restaurant birinci sınıf hizmetlerle unutulmayacak anılara ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

zDJI 0698 300x200 1

İsmi Türk mitolojisinden geliyor

Akana ismi Türk mitolojisinden geliyor. Altay Yaratılış Destanı’nda, su dışında henüz hiçbir şey yaratılmamışken, Akdeniz’in sonsuz sularından çıkarak yaşam döngüsüne ilham veren dişi ruh Ak Ana, bilgeliği, dönüşümü ve kalpten inanarak istemenin gücünü sembolize ediyor…. Akana ismi de Cennet Koyu’nun olağanüstü doğası ile mitolojinin masalsı atmosferinden ilham alınarak oluşturulmuş.

YACHTLIFE&TRAVEL

Yorum yap