Doğa ve Lüks Akana Cennet Koyu’nda Buluşuyor

 

Ünlü Tarihçi Homeros tarafından ‘Ebedi Mavilikler Cenneti’ olarak adlandırılmış; tarihi boyunca dünyanın sayılı harikalarına ev sahipliği yapmış Bodrum, çok özel bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Bodrum’da mavi ile yeşilin buluştuğu, olağanüstü doğa manzarasıyla Türkiye’nin en ilham veren bölgelerinden biri olan Cennet Koyu’nde hayata geçen Akana Cennet Koyu, hem dinlenmek hem de yazın tadını en özel şekilde çıkarmak isteyenler için tasarlandı.

23 ODA VE 2 SUİT BULUNUYOR

Bodrum’un en büyük şirketlerinden  Çağdaş Holding tarafından yapılan otelin mimari projesi CDW (Contemporary Design Works) tarafından tasarlanmış olup, 7 bin metrekarelik bir alanda konumlandırılan otelde özenle tasarlanmış 23 oda ve 2 suit bulunuyor. Akana, tasarlanırken parça-bütün ilişkisine çok dikkat edilmiş, iklimin canlılığı doğal dokusunun ihtişamı tarihin derinliği teknolojinin işlevselliği ile denge üzerine harmanlanıp CDW’nin mimari ruhu ile hayat bulmuş.

BİR İÇE DÖNEM OTELİ

Bodrum’un cenneti andıran yüzünü gösteren; yeşili ve  maviyi tüm sakinliği ve berraklığıyla hissettiren bir adres olan Akana Cennet Koyu, misafirlerin hayatın tüm renklerini seyrederken, kendilerini dinleyebilmek ve duyabilmek; daha dingin bir an yakalayabilmek ve yenilenmek için aradıkları her şeyi bulacakları bir ‘içe dönme oteli’ olarak tasarlandı.

PANORAMİK GÖKYÜZÜ MANZARASI

Panoramik gökyüzü manzarasıyla bölgenin güzellikleri içine gizlenmiş, sadece uyku ve dinlenme amaçlı, çok geniş olmayan minimal odalarıyla misafirlerini tamamen doğanın şifasıyla baş başa bırakan Akana, karmaşadan uzak, birinci sınıf hizmetlerle unutulmayacak anılara ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

İSMİ TÜRK MİTOLOJİSİNDEN GELİYOR

Akana ismi Türk mitolojisinden geliyor. Altay Yaratılış Destanı’nda, su dışında henüz hiçbir şey yaratılmamışken, sonsuz sulardan çıkarak yaşam döngüsüne ilham veren dişi ruh Ak Ana, bilgeliği ile kalpten inanarak istemenin gücünü sembolize ediyor…. Akana ismi de buradan ilham alınarak; Bodrum’un olağanüstü doğası ve mitolojinin masalsı atmosferinden esinlenerek oluşturulmuş.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir